5rp1zokmykb-img-0464.jpg

Lucie Šitinová

Na Naučmese od 28. 12. 2013, vedl/a kurzy pro 345 účastníků. Navštívil/a 48 kurzů.

Vaření mě baví už spoustu let. A pečení ještě déle. A čím dál víc. Píšu si blog o jídle, ale neosobní vydávání článků na internetu mě přestává bavit - pouštím se tedy do kurzů, kde budu moct poznat stejně zapálené lidi a snad na ně přenést i trochu toho svého nadšení:-)

Nejvíce mě baví vařit pro někoho. A experimentovat, zkoušet nová jídla, chutě. Kuchařek a časopisů o jídle mám víc než kterékoliv jiné literatury a jsem v nich schopná listovat jen tak, před spaním. Zajímám se i o zdravou výživu - postupně mi přestala chutnat všechna prefabrikovaná jídla jako sladkosti, paštiky, tvrdé salámy... Raději si sama připravím něco z čerstvých surovin. A po nějakém čase jsem zakotvila na nízkosacharidovém stravování, díky kterému jsem kompletně ovládla svoje chutě (např. na sladké!), získala spoustu energie a zhubla na váhu, kterou jsem nikdy neměla (přes to, že jsem se o to 10 let pokoušela).

No a se zdravou výživou souvisí i zdravý životní styl celkově. Životní spokojenost. Protože jíst správně nám půjde a bude mít větší smysl, když nejsme ve stresu z ostatních nesmyslů. Dobře spát, mít radost ze své práce a spokojený rodinný život. A postupem času se mi (a ostatně i u dalších lidí v mém okolí) objevily nějaké zdravotní autoimunitní problémy, které jsem schopná zdravým životním stylem značně kompenzovat, takže jsem si dostudovala i AIP certifikaci, abych v tom mohla pomáhat i ostatním.

Jsem introvert, s čímž celý život trošku bojuju. A přesto - osud mě zavál do velké americké společnosti, kde jsem manažerem mezinárodního týmu více než 40 lidí. Takže jsem byla donucená se svými stresy bojovat. Takže - nebojte se přijít na můj kurz, pokud jste také introverti a skupiny cizích lidí na kurzu pro vás nejsou moc příjemné:-) Jsme na stejné vlně a společně to zvládneme. A k tomu slouží i kurz Networking pro introverty. A pokud by vás zajímalo cokoliv jiného, dejte mi vědět!

Lucie

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.