Často kladené dotazy

Co když zaplatím kurz, ale nebude naplněn minimální počet účastníků pro konání?

Taková situace má několik řešení:

  • Lektor vypíše nový termín a ten ti bude vyhovovat. V takovém případě nám dej vědět na info@naucmese.cz a my tvou přihlášku přesuneme.
  • Lektor nový termín nevypíše, nebo ti nebude vyhovovat. Potom si peníze můžeš nechat u nás ve formě kreditu a využít je kdykoliv na jiný kurz. A v případě dražšího kurzu nám doplatíš jen zbývající částku.
  • Vrátíme ti zaplacené kurzovné v plné výši.

Chci uspořádat vlastní kurz, co pro to musím udělat?

Stát se lektorem je snadné a bude ti na to stačit pár kliknutí. Mrkni do sekce Staň se lektorem, vyplň formulář a pošli nám pár fotografií. Obsah tvého kurzu si projdeme a brzy se objeví na Naučmese.cz.

Mám vymyšlený kurz, ale nevím, kde bych ho uskutečnil.

Víme, že ne každý kurz lze uspořádat doma. Pokud nemáš k dispozici vhodné prostory, rádi ti pomůžeme s hledáním – připravili jsme přehledný Seznam prostor a s některými partnery jsme dokonce vyjednali lepší ceny či podmínky. 

Co mi přinese zveřejnění kurzu na Naučmese.cz a jaké jsou výhody?

  1. Pomůžeme s propagací kurzu: Naučmese.cz omrkne každý den téměř 2 000 návštěvníků. Na Facebooku, kde aktivně propagujeme vybrané kurzy, nám fandí 14 000 lidí, na Twitteru nás sleduje 3 200 uživatelů. Pravidelně upozorňujeme naši komunitu na zajímavé kurzy přes newsletter – rozesíláme ho více než 12 000 odběratelům. Někteří z našich lektorů se i se svými kurzy objevili v televizní reportáži, o projektu se mluví v médiích. Často se stává, že při hledání vlastního jména lektor narazí na svůj profil na Naučmese.cz na jedné z prvních pozic – pomáháme tak s budováním osobní značky a povědomí o lektorovi. Mnoho kurzů také podporujeme placenou reklamou.
  2. Usnadníme administrativu: Snažíme se, aby se naši lektoři mohli maximálně soustředit na samotný kurz a komunikaci s účastníky. Nemusí se starat o přijímání plateb a jejich kontrolu, pomůžeme s hledáním vhodné ilustrační fotky ke kurzu nebo společně doladíme text kurzu. Stačí napsat.
  3. Doporučíme vhodné prostory: Rádi poradíme, kde kurz uspořádat za rozumné peníze nebo díky našim partnerům i zcela zdarma. Doplňujeme seznam míst, na které dostáváme tipy od lektorů i účastníků.
  4. Získáme zpětnou vazbu: Po kurzech sbíráme od účastníků jejich dojmy na obsah kurzu, lektora a také se jich ptáme, co by měl vylepšit pro příště. To všechno jsou cenná data pro vylepšování kurzu.
  5. Něco navíc: Lektoři mohou kredity vydělané vedením kurzů použít k účasti na jiných. Podporujeme tak výměnu znalostí a dovedností – peníze tak nejsou potřeba. Někteří lektoři také nabízí kurzy pro jiné lektory za symbolickou cenu nebo režijní náklady: komunita okolo Naučmese.cz je zkrátka skvělá.

Za svůj kurz nechci zaplatit, raději bych pak navštívil kurz jiného lektora. Je to možné?

Díky systému kreditů to není problém. Pokud uspořádáš kurz, přičteme na tvůj účet na Naučmese.cz adekvátní množství kreditů (1 Kč = 1 kredit) a ty se pak můžeš rozhodnout pro využití na jiném kurzu anebo pro vyplacení na svůj účet.

Rád bych uspořádal kurz on-line, můžu ho také umístit na Naučmese.cz?

Ano, a to ve 3 formách: buď jako on-line webinář nebo individuální kurz přes Skype/Google Hangouts anebo jako video kurz.

V případě webináře nebo individuálního kurzu jej založ jako klasický a při volbě termínu vyplň:

  • u pole Kraj Česká republika
  • u pole Město pak Webinář - on-line

V případě, že bys rád na Naučmese.cz měl svůj video kurz, ozvi se nám na info@naucmese.cz.

Som zo Slovenska, mohu uspořádat svůj kurz?

Ano, můžeš. Ideálně když bude v Praze nebo v Brně, je možné jej však uspořádat i na Slovensku. Jen je potřeba počítat s tím, že platba jde přes české koruny a skrz český fakturační systém.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.