Autoimunitní protokol: ovládněte svoji autoimunitní nemoc

5rp1zokmykb-img-0464.jpg

Lucie Šitinová

Vaření mě baví už spoustu let. A pečení ještě déle. A čím dál víc. Píšu si blog o jídle, ale neosobní vydávání článků na internetu mě přestává bavit - pouštím Více o lektorovi »

5rp1zokmykb-img-0464.jpg

Lucie Šitinová

Vaření mě baví už spoustu let. A pečení ještě déle. A čím dál víc. Píšu si blog o jídle, ale neosobní vydávání článků na internetu mě přestává bavit - pouštím Více o lektorovi »

7gcpc7qq1pbxlzk-caju-gomes-qdq3ylizg48-unsplash-1.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Individuální konzultace, zcela na míru Vašim potřebám. Do poznámky v přihlášce můžete specifikovat proč se o AIP zajímáte a jaký máte cíl, znytek domluvíme :-)

Trpíte některou z autoimunitních chorob, jako je zánět štítné žlázy, revmatoidní artritida, střevní autoimunitní záněty, roztroušená skleróza nebo kožní problémy, například lupénka? Nebo na ni zatím máte podezření? Ač lékaři říkají, že tyto nemoci jsou neléčitelné, že nezbývá počkat, až se to ještě víc zhorší, a pak dostanete léky potlačující imunitu (se spoustou vedlejších účinků), je tu ještě jedna cesta: Autoimunitní protokol.

Začít se o sebe pořádně starat, udělat úpravy v životním stylu a jíst tak, abychom co nejvíce uklidnili (a dále nedráždili) náš imunitní systém a snížili všechny záněty, které způsobují bolest i postupné poškození orgánů.

Není to snadné, nemávnu kouzelnou hůlkou, která by všechny problémy odstranila. Budete muset změnit některé své návyky, najít si čas na vaření a změny v životním stylu. Ale pokud se pro to rozhodnete, během pár měsíců se dočkáte opravdu významného zlepšení příznaků Vaší nemoci.

Na kurzu se dozvíte:

 • Co je to autoimunitní protokol a pro koho je vhodný
 • Jak autoimunitní nemoci vznikají a trochu prevence
 • Jídelníček: zakázané potraviny, doporučené potraviny
 • Jak jíme trochu praktičtěji
 • Vlivy životního stylu: spánek, stres, pohyb, nastavení naší hlavy a naše vztahy

Co kurz naopak není:

 • Dieta na hubnutí (ač k hubnutí pravděpodobně dojde přirozeně, jak se tělo dostane do klidu)
 • Nudná přednáška - kurz je interaktivní, v malé skupince, aby vám co nejvíce přinesl
 • Univerzální řešení pro každého, zejména, pokud tomu nejste ochotni nic obětovat

Vše prakticky!

Kurz je připraven tak, aby Vám sdělil nutné základy, ale zároveň byl postaven co nejpraktičtěji. V průběhu se budete moci otestovat, abyste zjistili, ve které oblasti AIP máte největší mezery, dáme si tipy na dobrý spánek, zvládání stresu, pohyb (i když Vás třeba trápí bolesti). Samozřejmě bych to nebyla já, kdybych Vám nedala tipy k jídelníčku a recepty - dostanete i PDF materiály po kurzu. 

A samozřejmě bude dostatek prostoru na všechny Vaše otázky.

Kdo jsem já?

Vaření a jídlo miluju od malička - a časem s tím jde ruku v ruce i výživa a zdravé stravování. Mám vystudovanou Vysokou školu chemicko technologickou, ale výživu jsem si k tomu dostudovala velmi záhy (a věnuju se jí profesionálně od roku 2015, spolu s kurzy vaření od roku 2012). Nyní jsem absolvovala i nový semestrální kurz na AIP certifikovaného kouče, vedený přímo zakladatelkou programu AIP - Sarah Ballantyne.

Mně samotné se totiž objevily autoimunitní problémy, takže znám beznaděj, kterou člověk cítí ve velkých bolestech a nebo po tom, co dostane tuto diagnózu. O AIP jsem ale věděla a tak jsem se do něj brzy pustila - a po necelých 3 měsících jsem najednou byla téměř bez bolesti a příznaků. 

Protože vidím, že množství autoimunitních chorob v mém okolí (zejména ve skupině žen v mém věku) začíná být alarmující a protože vím, že lékaři o možnosti řešení pomocí životního stylu téměř nevědí, rozhodla jsem se to povědomí o AIP co nejvíce rozšiřovat.

 

Doprovodné fotky

 • 2eydwipdyp6v3s3-aiplogo-rgb-small-coach-black-1.jpg
 • 5iaswto3sd55e3b-dscf5489-kopie.jpg
 • 12hxtbecjmj97re-dscf0067.jpg
 • 7i7006loscrihkp-dscf6588.jpg
 • 3cbum5ycm9zbna6-dscf2271-mala.jpg
 • 5jqan92kh9fhpq7-dscf3967.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.