Upečte si své svatební koláčky!

5rp1zokmykb-img-0464.jpg

Lucie Šitinová

Vaření mě baví už spoustu let. A pečení ještě déle. A čím dál víc. Píšu si blog o jídle, ale neosobní vydávání článků na internetu mě přestává bavit - pouštím Více o lektorovi »

5rp1zokmykb-img-0464.jpg

Lucie Šitinová

Vaření mě baví už spoustu let. A pečení ještě déle. A čím dál víc. Píšu si blog o jídle, ale neosobní vydávání článků na internetu mě přestává bavit - pouštím Více o lektorovi »

2j7wdt77gfkrrbu-sta-12.jpg
Praha 4 - Podolí (info po přihlášení), Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Chystáte svatbu a chcete mít opravdu exkluzivní svatební koláčky? Vezměte s sebou partu kamarádek a upečeme je. Zabere to čas, ale uděláte si je opravdu podle chuti, množství i typy náplní zcela podle sebe - a pak už budete sbírat jen udivené pohledy, že jste to zmákly samy :-) Hodí se třeba jako méně tradiční rozlučka se svobodou, případně netradiční (před)svatební dar.

Je to složité? 

Jedná se o trochu specifické kynuté těsto, náročnější na suroviny (aby koláče pár dní vydržely v kondici). Stačí zachovat pár pravidel - zvládnou to ale úplně všichni. A to, jak budou koláčky ve výsledku vypadat, je jen na vás - maximálně budou trochu šišaté a o to víc bude znát, že jsou opravdu domácí :-)

Co máme na výběr?

Koláčky kulaté, průměru dle volby a chuti (malé jdou samozřejmě pomaleji), i "šátečky" (tj. čtverhranné, přeložené - zase o něco pomalejší na výrobu). 

Můžeme udělat klasické i bezlepkové (s bezlepkovým těstem se o něco hůř pracuje, ale problém to není) - případně mi dejte vědět v přihlášce.

Náplně:

  • Mák
  • Tvaroh
  • Ořechy (moje oblíbené!)
  • Povidla
  • Jablka
  • ... nebo máte nějaké speciální přání?

Kolik toho stihneme?

Záleží na tom, kolik vás bude a kolik času tomu budete chtít věnovat.

Přibližný odhad: 2 osoby zvládnou za 4 hodiny koláčky cca z kila mouky - třícentimetrových koláčků jako na obrázku bude cca 700-800, což vyjde (samozřejmě spolu s klasickou hostinou, dortem) na cca 12-15 hostů.

Tj. na svatbu o 50 lidech přijďte v šesti na cca 4 hodiny. Podrobnosti samozřejmě domluvíme po emailu.

Co s sebou?

Občerstvení, nápoje budou na místě. S sebou si prosím vezměte krabice na odnos cukroví (buď dortové nebo různé plastové přenosky - fajn jsou takové ty třípatrové, tohoto typu.

V případě většího množství než z kila mouky (700-800 koláčků) poprosím o doplatek na suroviny a energie dle požadovaného množství - domluvíme se operativně.

P.S. Boříme mýty!

Asi se od svého okolí setkáte s pověrou, že nevěsta si své vlastní koláčky péct nemá. Prý aby neměla uplakané děti :-) Nevadí. Můžete připravovat náplně, těsto a "péct" už bude někdo jiný :-) 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.