611dcq9a29c-img-0084.jpg

Pavel Ovesný

Na Naučmese od 8. 6. 2012, vedl/a kurzy pro 1260 účastníků. Navštívil/a 63 kurzů.

Baví mě život na volné noze, pro který se snažím nadchnout i ostatní. Proto vzniknul můj první kurz Punkové podnikání, kde jsem s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtěli teprve zkusit, sdílel navzájem své radosti, nápady i neúspěchy. Během více než šedesáti pokračování jsem vyslechl desítky a desítky podnikatelských příběhů.

Tyto zkušenosti z kurzu a vlastních 15 let praxe teď nabízím netradiční formou individuálního poradenství během túry přírodou. Organizuju též networkingové setkání Podnikáme u Berounky a popularizuju koncept tzv. mastermind skupin.

Posledních jedenáct let se aktivně zajímám a žiju alternativními způsoby stravování jako je veganství a vitariánství, vaření i nevaření z průmyslově nezpracovaných potravin. Pokud vás tohle téma zajímá, přijde si popovídat a dozvědět se něco nového na kurzy Veganské vaření - tempeh, seitan a spol., Veganství pro zelenáče, Tvůj kámoš mixér nebo navštivte moji "srdcovku", portál Vegmania.cz.

Profesně jsem ale začínal u muziky – nejdříve v prima partě okolo Radia Strahov (později Akropolis), 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak další hudební web Xplaylist.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty. Další roky jsem se pak živil tvorbou webových stránek, se zaměřením na freelancery, malé firmy a také projekty ze světa kultury a neziskovek.

Setkání s Naučmese.cz mi bez přehánění změnilo život. Uvědomil jsem si, jak naplňující je potkávat se s inspirativními lidmi a s nadšením předávat dál své zkušenosti. Váháte, jestli si vytvořit vlastní kurz? Určitě to udělejte - učit druhé je ten nejlepší způsob, jak se zlepšit v tom, co vás baví!

Pavel

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.