88b0z7n7wd1hpsk-img-8594.jpg

Vítek Novotný

Na Naučmese od 23. 3. 2015, vedl/a kurzy pro 1 936 účastníků. Navštívil/a 10 kurzů.

"Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou."

Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací i vztahů. Pořádáme pravidelná setkávání v různých městech ČR a pro ty, kteří chtějí osvěžit povídání se svými blízkými a kamarády jsme vydali také konverzační karty, díky kterým můžeme lépe poznat lidi ve svém okolí.

Mimo můj projekt v současné době pracuji na částečný úvazek jako terapeut v organizaci zaměřené na domácí násilí a zvládání vzteku, procházím integrativním psychoterapeutickým výcvikem, v minulosti jsem absolovoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. 

Další důležitou složkou mého života je také pohyb a z toho plynoucí zájem o to, jak funguje lidské tělo. Od malička jsem byl vedený ke sportu. Očarovali mě především ty bojové. Přes 13 let jsem zápasil v karate (na národní i mezinárodní úrovni), poté přešel na Thajský box a Brazilské Jiu-Jitsu. Ale věnuji se také józe, (zimnímu) plavání a cvičení s kettlebellem. Hluboce se také zajímám o dechová cvičení a meditaci. Pravidelně praktikuji Wim Hof Metodu, techniky z Pranajámy a freedivingu. V roce 2018 jsem se také stal oficiálním instruktorem metody Oxygen Advantage.

Svůj volný čas se snažím trávit co nejvíce v přírodě. Když cestuji, tak mám nejraději pěší treky, kdy si všechno, co potřebuji, nesu na zádech a spím pod hvězdami tam, kde se mi to líbí.:-)

Těším se na osobní setkání, ať už na kurzu nebo jinde.:-)

Vítek

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.