Mastermind aneb posuň se dál

611dcq9a29c-img-0084.jpg

Pavel Ovesný

Miluju život na volné noze. Píšu články o rostlinné stravě pro vlastní web Vegmania.cz a pořádám kurzy veganského vaření. Jako Lesa Pán radím volnonožcům formou celodenní konzultace v přírodě. Vlastním roční jízdenku ČD Více o lektorovi »

2110480-mastermind.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 48 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Cítíte se v podnikání na volné noze osamělí? Nedaří se vám posouvat v každodenní rutině s dlouhodobými plány a vizemi? Potřebujete poradit nebo na své nápady získat jiný úhel pohledu? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, mám pro vás řešení. Mastermind skupina!

Tento koncept pravidelných brainstormingů v malé uzavřené skupině jsem objevil před šesti lety, na jednom z prvních Punkových podnikání. Od té doby jsem díky němu dotáhnul spoustu nápadů, které by dost možná zůstaly ležet v šuplíku. Nejčastěji se mastermind používá mezi podnikateli, ale stejně dobře může fungovat všem, kteří jsou aktivní a chtějí využít synergický efekt "nažhavených hlav".

Jaké jsou cíle mastermindu?

  1. Získat v krátké době tučnou porci postřehů, zpětných vazeb a nových úhlů pohledu na svoji myšlenku či potíž.
  2. Veřejně slíbit a do dalšího setkání splnit závazek, který mě posune dál vytyčeným směrem.
  3. V neposlední řadě se inspirovat tím, jakým způsobem své nápady řeší jiní.

Jak bude workshop probíhat?

Představíme si základní pilíře mastermindu (revize, brainstorming, závazky...) a navrch přidám tipy a zkušenosti (např. jak velkou mít skupinu, jak často se scházet, čeho se vyvarovat...), které jsem nasbíral za šest let účastí, vedením a pomocí s rozjezdem těchto skupin. Teoretickou předehru pak vystřídá praxe. Ujmu role facilitátora a pomůžu vám zažít principy mastermindu na vlastní kůži. Každý dostanete prostor položit otázku a získat od ostatních zpětnou vazbu. A naučíte se, jak skupinu vést a moderovat.

Co si přinést sebou?

Nápad nebo otázku, se kterou chcete poradit. Takovou, kterou se nebudete bát položit před neznámými tvářemi.

Co si odnesete?

Výsledkem můžou být: Konkrétní postřehy, jak postupovat dál. Energie a nakopnutí dokončit rozpracovaný nápad. Rada, jak pojmenovat svůj projekt nebo službu či jak nastavit cenu. Ale třeba také doporučení investovat energii jiným směrem. Věřím také, že vám prožitek dodá dost kuráže k založení vlastní skupiny.

PS: Pro blog portálu Na volné noze jsem napsal praktický návod, jak založit a vést mastermind skupinu. Pokud hledáte parťáky či parťačky, požádejte si o členství ve mastermind skupině na Facebooku.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?