Mastermind aneb posuň se dál

611dcq9a29c-img-0084.jpg

Pavel Ovesný

Miluju život na volné noze. A právě pro freelancery tvořím weby, pomáham s obsahovým marketingem i samotným podnikáním. Píšu články o veganství pro vlastní web Více o lektorovi »

2110480-mastermind.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 83 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Nedaří se vám posouvat v každodenní rutině s dlouhodobými plány a vizemi? Cítíte se v podnikání na volné noze osamělí? Potřebujete poradit nebo na své nápady získat jiný úhel pohledu? Vyhnout se vymetání slepých uliček? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, mám pro vás řešení. Mastermind skupina!

Za deset let strávených praktikováním a testováním tohoto formátu pravidelných brainstormingů v malé uzavřené skupině jsem dotáhnul spoustu nápadů, které by dost možná zůstaly ležet v šuplíku. A díky vedení a facilitaci mastermind skupin a pořádání otevřených setkání jsem nasbíral cenné zkušenosti, o které se s vámi chci podělit.

Nejčastěji se mastermind používá mezi podnikateli, ale stejně dobře může fungovat všem, kteří jsou aktivní a chtějí využít synergický efekt "nažhavených hlav".

Jaké jsou cíle mastermindu?

  1. Získat v krátké době tučnou porci postřehů, zpětných vazeb a nových úhlů pohledu na svoji myšlenku či potíž.
  2. Veřejně slíbit a do dalšího setkání splnit závazek, který mě posune dál vytyčeným směrem.
  3. V neposlední řadě se inspirovat tím, jakým způsobem své nápady řeší jiní.

Jak bude workshop probíhat?

Představíme si základní pilíře mastermindu (revize, brainstorming, závazky...) a navrch přidám tipy a zkušenosti (např. jak velkou mít skupinu, jak často se scházet, čeho se vyvarovat...), které jsem nasbíral za deset let vedení (a pomocí s rozjezdem) MM skupin.

Teoretickou předehru pak vystřídá praxe. Ujmu role facilitátora a pomůžu vám zažít principy mastermindu na vlastní kůži. Každý dostanete prostor položit otázku a získat od ostatních zpětnou vazbu. A naučíte se, jak skupinu vést a moderovat.

Komu je workshop určený?

Těm, kteří chtějí založit a vést mastermind skupinu a získat potřebné zkušenosti
Těm, kteří lektorují, koučují, vedou skupinová sezení a chtějí tento efektivní nástroj zařadit mezi své techniky

Freelancerům navíc dodává možnost týmové sounáležitosti, která jim často chybí. Současná situace navíc nahrává online setkáním, díky čemuž můžete mít ve své MM skupině inspirativní osobnosti nejen z celé republiky, ale i světa.

Co si připravit?

Nápad nebo otázku, se kterou chcete poradit. Takovou, kterou se nebudete bát položit před neznámými tvářemi.

Co si odnesete?

Výsledkem můžou být: Konkrétní postřehy, jak postupovat dál. Energie a nakopnutí dokončit rozpracovaný nápad. Rada, jak pojmenovat svůj projekt nebo službu či jak nastavit cenu. Ale třeba také doporučení investovat energii jiným směrem. Věřím také, že vám prožitek dodá dost kuráže k založení vlastní skupiny.

Další reference na online workshop:

 Online mastermind-setkání vedené Pavlem má potřebnou energii, takže mé počáteční obavy, zda to bude dobře využitý čas, byly liché. Opravdu jsem si to užil a potkal super zajímavé lidi, za což Pavlovi moc děkuju. Dominik Grohmann - potulný sadař

Mastermind jsem absolvoval živě před dvěma lety a tak jsem byl zvědavý, jakým způsobem bude probíhat online verze. Pavel je zkušený moderátor, dovedl udržovat příjemnou atmosféru a vyplňovat "hluchá místa", která při online komunikaci běžně nastávají. Setkání lidí, kteří se chtějí někam posunout jsou vždy inspirující. Děkuji :-) Daniel Ondřejík - lektor angličtiny a osobní produktivity

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.