611dcq9a29c-img-0084.jpg

Pavel Ovesný

Na Naučmese od 8. 6. 2012, vedl/a kurzy pro 1 420 účastníků. Navštívil/a 74 kurzů.

Miluju život na volné noze. A právě pro freelancery tvořím weby, pomáham s obsahovým marketingem i samotným podnikáním. Píšu články o veganství pro vlastní web Vegmania.cz a pořádám kurzy o rostlinné stravě.  Vlastním roční jízdenku ČD a ve vlacích pracuju, píšu, čtu, poslouchám anebo jen piluju nové nápady při koukání z okýnka, než někde vystoupím a vyrazím na další túru do přírody.

I za tuhle svobodu vděčím setkání s Naučmese. Shodou okolností jsem byl vůbec první člověk, který si v den spuštění tohoto webu koupil první kurz. Během prvních měsíců jsem jich pak navštívil asi deset a hecnul se, že chci svůj vlastní. V červnu 2012 tak vzniklo Punkové podnikání, kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme navzájem své radosti, nápady i neúspěchy. Během více než šedesáti pokračování jsem už vyslechl desítky a desítky podnikatelských příběhů.

Tyto zkušenosti z kurzu a vlastních 19 let praxe nabízím netradiční formou individuálního poradenství během túry přírodou. Popularizuju také koncept tzv. mastermind skupin.

Posledních patnáct let se zabývám veganstvím, zdravotními přínosy rostlinné stravy a vařením i nevařením z přirozených, průmyslově nezpracovaných potravin. V roce 2012 jsem spustil web Vegmania.cz. Své zkušenosti předávám v online kurzu Rostlinný jídelníček.

Profesně jsem ale začínal u muziky – nejdříve v prima partě okolo Radia Strahov (později Akropolis), 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak další hudební web Xplaylist.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty.

Setkání s Naučmese.cz mi bez přehánění změnilo život. Uvědomil jsem si, jak naplňující je potkávat se s inspirativními lidmi a s nadšením předávat dál své zkušenosti. Váháte, jestli si vytvořit vlastní kurz? Určitě to udělejte - učit druhé je ten nejlepší způsob, jak se zlepšit v tom, co vás baví!

Více se o mně můžete dozvědět v těchto rozhovorech:

  • s Matoušem Vinšem (Travel Bible) a Miky Škodou (X-Challenge) z podcastu LeapMakers jsme si povídali o tom, jaké to je jít si vlastní cestou, o vyhoření a krizích i růstu a pocitu naplnění (červenec 2020)
  • S autorkou blogu Za lepší život a knihy Konec doby odpadové Pavlou Wernerovou jsme si pro její podcast EKOmaniaci povídali hlavně o veganství a jak na něj (únor 2021)
  • s Evou Hemmerovou z České veganské společnosti pro podcast Narovinu o veganství, mých kurzech a vlakovém nomádství (březen 2020)
  • s Lindou Martíškovou jsme si pro její podcast Podle sebe jsme si povídali o přínosech mastermind skupin, podnikání na volné noze, veganství, ale taky o půstu (květen 2019)
  • se Zdenou Tomaidesovou pro její podcast Zdenčin pokec o tom, jak jsem se dostal k veganství a mých kurzech na Naučmese (květen 2016)
  • s Robertem Vlachem, zakladatelem portálu Na volné noze, o populárním kurzu Punkové podnikání (březen 2016)
  • s Hankou Pavlíčkovou z Vegan.cz o tom, jak jsem se stal veganem a proč pomáhám lidem pracovat na volné noze (listopad 2015)

Pavel

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.