7439460-pavel-ovesny-800-ctverec.jpg

Pavel Ovesný

Na Naučmese od 8.6.2012, vedl/a kurzy pro 1178 účastníků. Navštívil/a 62 kurzů.

Baví mě život na volné noze, pro který se snažím nadchnout i ostatní. Proto vzniknul můj první kurz Punkové podnikání, kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme navzájem své radosti, nápady i neúspěchy. Během více než šedesáti pokračování jsem vyslechl desítky a desítky podnikatelských příběhů, díky jejichž zkušenostem a vlastním 14 letům praxe tento workshop neustále vylepšuju.

Věnuju se i individuálnímu podnikatelskému poradenství netradiční formou - během túry přírodou. Spoluorganizuju též networkingové setkání Podnikáme u Berounky a popularizuju koncept tzv. mastermind skupin.

Posledních deset let se aktivně zajímám a žiju alternativními způsoby stravování jako je veganství a vitariánství, vaření i nevaření z průmyslově nezpracovaných potravin. Pokud vás tohle téma zajímá, přijde si popovídat a dozvědět se něco nového na kurz Veganství pro zelenáče, Veganské vaření - tempeh, seitan a spol., Tvůj kámoš mixér nebo navštivte moji "srdcovku", portál Vegmania.cz.

Profesně jsem ale začínal u muziky – nejdříve v prima partě okolo Radia Strahov (později Akropolis), 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak další hudební web Xplaylist.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty.

Na způsob obživy jsem pak povýšil i další ze svých hobby - tvorbu webových stránek a internetový marketing, kde se snažím zůstat při vybírání zakázek věrný freelancerům, malým firmám a také projektům ze světa kultury a neziskovek.

Naučmese.cz mi bez přehánění změnilo život. Uvědomil jsem si, jak naplňující je potkávat se s inspirativními lidmi a s nadšením předávat dál své zkušenosti. Váháte, jestli si vytvořit vlastní kurz? Určitě to udělejte - učit druhé je ten nejlepší způsob, jak se zlepšit v tom, co vás baví!

Pavel

Přihlášený na kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.