611dcq9a29c-img-0084.jpg

Pavel Ovesný

Na Naučmese od 8. 6. 2012, vedl/a kurzy pro 1312 účastníků. Navštívil/a 67 kurzů.

Miluju život na volné noze. Píšu články o rostlinné stravě pro vlastní web Vegmania.cz a pořádám kurzy veganského vaření. Jako Lesa Pán radím volnonožcům formou celodenní konzultace v přírodě. Vlastním roční jízdenku ČD a ve vlacích pracuju, píšu, čtu, poslouchám anebo jen piluju nové nápady při koukání z okýnka, než někde vystoupím a vyrazím na další túru do přírody.

I za tuhle svobodu vděčím setkání s Naučmese. Shodou okolností jsem byl vůbec první člověk, který si v den spuštění tohoto webu koupil první kurz. Během prvních měsíců jsem jich pak navštívil asi deset a hecnul se, že chci svůj vlastní. V červnu 2012 tak vzniklo Punkové podnikání, kde jsem s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtěli teprve zkusit, sdílel navzájem své radosti, nápady i neúspěchy. Během více než šedesáti pokračování jsem vyslechl desítky a desítky podnikatelských příběhů.

Tyto zkušenosti z kurzu a vlastních 15 let praxe teď nabízím netradiční formou individuálního poradenství během túry přírodou. Organizuju též networkingové setkání Podnikáme u Berounky a popularizuju koncept tzv. mastermind skupin.

Posledních dvanáct let se aktivně zajímám a žiju alternativními způsoby stravování jako je veganství a vitariánství, vaření i nevaření z průmyslově nezpracovaných potravin. Pokud vás tohle téma zajímá, přijde si popovídat a dozvědět se něco nového na kurzy Veganské vaření - tempeh, seitan a spol., Veganství pro zelenáče nebo novinky Veganské vaření - rostlinné sýry, jogurty a mléka a Luštěniny v receptech světových kuchyní.

Profesně jsem ale začínal u muziky – nejdříve v prima partě okolo Radia Strahov (později Akropolis), 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak další hudební web Xplaylist.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty. Další roky jsem se pak živil tvorbou webových stránek, se zaměřením na freelancery, malé firmy a také projekty ze světa kultury a neziskovek. Od letošního roku (2019) jsem se začal kurzy a prací s lidmi živit naplno.

Setkání s Naučmese.cz mi tak bez přehánění změnilo život. Uvědomil jsem si, jak naplňující je potkávat se s inspirativními lidmi a s nadšením předávat dál své zkušenosti. Váháte, jestli si vytvořit vlastní kurz? Určitě to udělejte - učit druhé je ten nejlepší způsob, jak se zlepšit v tom, co vás baví!

Pavel

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?