20140616-153445-img-2052.jpg

Martin Dědina

Na Naučmese od 9. 4. 2014, vedl/a kurzy pro 179 účastníků. Navštívil/a 34 kurzů.

Kdo jsem?

  • živí mě konzultování v oblacích
  • jsem minimalista
  • baví mě osobní rozvoj a hledaní vlastních limitů
  • běhám, posiluju s vlastní vahou, surfuju nebo hraju pétanque
  • cvičím trpělivost pomocí jógy a meditace
  • cestuju nalehko a čím dál, tím lépe
  • poslouchám jamajský dancehall
  • zkouším nové věci a výzvy (otužování, půst, maraton a jiné zábavy)

Jaký je můj příběh?

Dříve jsem se často poflakoval po hospodách, po parcích s jointem, obklopoval jsem se neužitečnými věcmi a byl jsem především konzument, znuděný vlastním životem. Na svém korporátním kancelářském místečku jsem denně sloužil od 9 do 18 (a často i mnohem déle). Do práce jsem jezdil svým postarším BMW a ještě si u toho připadal cool. Připadalo mi v pořádku zabírat jediné místo v autě a stát přitom každý den v koloně podobně (ne)obsazených aut.

Pak toho začalo být všeho trochu moc - byl jsem často nemocný (spálové angíny, alergie a náběh mononukleózy), znuděn kancelářským životem, bez energie, bez nálady, bez peněz, které jsem utratil za věci, co nepotřebuju. Nadešel čas pro změnu.

Nejdříve jsem navázal na svá mladší léta a začal pravidelně sportovat. Koupil jsem si permanentku do drahé posilovny, ale později jsem si zamiloval cvičení v přírodě s vlastní vahou (a k tomu zadarmo!). V rámci sportovnách aktivit jsem upravil svůj jídelníček a nyní se obejdu bez masa a alkoholu, experimentuji s veganstvím a pravidelně držím týdenní půsty jen o vodě. To vše šlo ruku v ruce s průběžným čištěním věcí, vztahů a aktivit kolem sebe, což je také nekončící proces a moje životní filosofie. Přestože jsem vystudoval technické ČVUT, snažím se mít otevřenou hlavu a čím dál víc jsem nakloněný alternativním způsobům, které se nedají zasadit do rovnice. Díky několika rohodnutím v mém profesním životě jsem aktuálně schopný trávit 2 měsíce v Indonésii, mít více svobody i peněz a být schopen sbalit svůj život během několika hodin do malého batohu a vydat se na cestu.

--- „Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je nejmocnější.“ Lao-c'

Martin

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.