7639300-pass-2016-circle-1k.jpg

Lukáš Fronc

Na Naučmese od 9. 6. 2015, vedl/a kurzy pro 67 účastníků. Navštívil/a 2 kurzy.

Ahoj,

jmenuji se Lukáš a od r. 2007 jsem UI designer a vývojář webů či aplikací na volné noze. 
Od 2/2016 stavím aplikace a weby pro velké korporáty a mezinárodní klienty pod firmou PwC. Zaměřil jsem se navíc na UX a fast prototyping.

Mám za sebou také zkušenost jako vyučující na VOŠ a SŠ předmětů Počítačová grafika nebo Předtisková příprava. Přednost dávám samozřejmě neformálnímu předávání zkušeností, kde není třeba hrát role autorit a kde není hierarchie etického postavení.

Jako freelancer jsem pracoval pro jednotlivé malé klienty i na zajímavých projektech pod hlavičkou větších firem či zahraniční firmy.

Mé profesní znalosti posuď na mém LinkedIn profilu.

Od r. 2011 jsem spokojeným uživatelem Mac a power-userem v operačním systému macOS (OS X).
Nejsem fanatik. I přes mou lásku k Macu neodsuzuji jiné platformy a jsem schopný je objektivně srovnat či poradit. Tedy neboj a extrémní propagandu ode mne nečekej :-)

No a co Ti mohu předat?

Osahat si jednoduché nástroje, které šetří náš čas i nervy při elementárních pracích na PC ale i specializované nástroje pro mou profesní sféru, ať už pro efektivní vývoj webů, správu souborů, plug-iny do Adobe produktů a nejen to, zabralo spoustu času. A právě o tyto zkušenosti se s Tebou rád podělil.

Budu rád, když se z mých chyb ponaučí ostatní, nebo když budou mé osobní researche a vyřešené rozhodovací paralízy užitkem dalším.

Něco o mně?

Baví mě technologie od gadgetů přes 3D tisk až po hi-tech a robotiku, občas sportuji, baví mě oběcně "Do It Yourself" a manuální práce, snažím se neustále osobně i profesně rozvíjet, jsem pedant na typografii a závislý na poslechu hudby.

Ano, všiml(a) sis. Používám buzzwordy a občas mluvím částečně anglicky. Když ale nebudeš vědět, která bije, zvedni ruku, zakřič, zeptej se a rád dovysvětlím. Nekoušu :-)

Lukáš

Již uskutečněné kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.