Finanční gramotnost (změna myšlení)

20120711-085533-david_foto.jpg

David Kozel

Mezi mé podnikatelské aktivity a zájmy patří: Couching, vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti (www.3-p.cz) Správa investic (kapitálové trhy) Autor knihy - Tajemství úspěchu Trenér Kung-Fu (www.martialgym.cz) Více o lektorovi »

20120718-195548-pennies.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

 

Žijeme v době rychlých změn, a přesto mnoho lidí uvažuje, co se týče peněz, tak jak by se za posledních cca 50 let nestalo skoro nic.

Chodíme do školy, snažíme se v ní podávat co nejlepší výsledky, možná absolvujeme vysokou školu, najdeme si skvělou práci. A poté se může stát to, co se stalo v roce 2009, ale také již mnohokrát před tím, jen s menšími důsledky - přijde hospodářská krize. Příčiny a důsledky krize můžeme, ale nemusíme odhadnout, co by měl ale zvládnout každý je porozumění, fungovaní, vytváření a zhodnocení (znehodnocení) peněz.

Kurz je převážně o vysvětlení, co jsou to peníze (inflace atd.), jak mohou peníze pracovat pro nás a ne my pro ně, motivace, rozvoj kreativního myšlení posluchačů.

Sportovci trénují na to, aby v zápase podali co nejlepší výsledek. Je smutné pozorovat, jak lidé všech profesí nakládají špatně se svými penězi, kvůli kterým dennodenně obětují hodiny svého času.

Může se to stát i nám – přijde další krize (s jistotou spíše dříve než později) náš budoucí zaměstnavatel (pokud nějakého budeme mít) bude chtít tuto krizi přežít a proto se bude muset zbavit třeba i nás, jakožto svého finančního břímě.

Proč nebýt na tuto situaci připraven, stejně jako výše zmíněný sportovec?

Proč nebýt radši sám zaměstnavatelem, který bude sám sobě zodpovědný za svoje činy? A když už ne zaměstnavatel, alespoň být tím, který se naučí investovat své vydělané peníze, co možná nejlépe. Proč nedělat jednou práci jen takovou, jejíž činnost nás bude naplňovat a bavit? Abychom toho jednou mohli dosáhnout, musíme se naučit, jak nechat peníze pracovat a vytvářet kapitál bez naší přítomnosti!

Mnozí z Vás si myslí, že výše zmíněné je u normálně vydělávajícího člověka nereálné a jedná se spíše jen o příběh nějakého hollywoodského filmu. Taky jsem si to kdysi myslel, než jsem potkal lidi, přečetl knihy a začal své úsilí směřovat ke stejnému cíli. A tím je finanční svoboda. Tento seminář je určen pro všechny, kteří by se chtěli jednou věnovat tomu, co je doopravdy baví, svým koníčkům své rodině.

Těším se na všechny z vás, kteří by na další možné krize čekali spíše jako na příležitost než jako na pohromu.

 

Doprovodné fotky

  • 20120711-084609-wall strett.jpg
  • 20120711-084609-6-3935-dow-jones-od-roku-1900.png
  • 20120711-084609-index.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.