Neboj se strachu

88b0z7n7wd1hpsk-img-8594.jpg

Vítek Novotný

"Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou." Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem Více o lektorovi »

88b0z7n7wd1hpsk-img-8594.jpg

Vítek Novotný

"Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou." Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem Více o lektorovi »

20150326-222926-3505349701-af34ebecdd-z.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili (22)

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 22 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

„Pokud strávíš svůj život obcházením věcí, které jsou těžké a kterým nerozumíš, nikdy se nedozvíš, co je za hranicí toho, co vidíš“.

 

Znáte ten pocit, kdy chcete něco udělat, už jste odhodlaní vykročit, ale najednou se zastavíte. V hlavě se vám začnou míhat obavy. Znejistíte. A nakonec neuděláte nic. Pak jen hořce litujete promarněné šance. Troufám si tvrdit, že tuto situaci zažil každý z nás. Co to způsobuje? Proč sami sebe sabotujeme v našem úsilí? 

Strach je velice důležitá emoce. Chrání naše životy a těla před bolestí a umožňuje nám přežít. Má ovšem i svou stinnou stránku. Mnohdy se bojíme věcí, které nás nemohou reálně ohrozit, ani nám ublížit. Máme strach z toho, co si o nás řeknou ostatní. Máme strach  že se ztrapníme. Máme strach z neúspěchu, ze zklamání, z nejistoty...ale i z úspěchu. A právě těmto "neužitečným" strachům se budeme na setkání věnovat. Tyto pochybnosti totiž ovlivňují naše výkony v práci, ve sportu i v osobních životech. A na tom, jak s nimi umíme pracovat, mnohdy závisí naše budoucí směřování.V hlavě se nám odehrává neutichající souboj mezi tím, co chceme a našimi pochybnostmi.

Jak se naše životy stávají pohodlnějšími, přestáváme umět bojovat sami se sebou a mnohdy těmto neopodstatněným obavám podlehneme. Často se nebojíme pouze situace. Bojíme se i strachu samotného. A to je škoda, protože jenom díky podstupování situací, které jsou pro nás výzvou, skutečně rosteme. 

Na setkání se mimo jiné dozvíte:

  • Které strachy poslouchat, a které naopak ignorovat

  • Podíváme se hlouběji na vaše konkrétní obavy

  • Připravíme plán, který vám ulehčí jednat

  • Ukážeme si některé techniky, které vám pomohou snížit stres a připravit se na výkon

Budu se na vás těšit.

 

Víš, že Vítek vede také tyto kurzy?

Víš, že Vítek vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.