Digitální dieta aneb odpoj se a žij

88b0z7n7wd1hpsk-img-8594.jpg

Vítek Novotný

"Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou." Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem Více o lektorovi »

88b0z7n7wd1hpsk-img-8594.jpg

Vítek Novotný

"Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou." Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem Více o lektorovi »

8e7iemtq2gi-bud-onlife.jpg
Bude upřesněno, Brno (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 10 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Přistihneš se někdy, že místo práce, které se věnuješ, najednou projíždíš příspěvky na Facebooku? Máš někdy nutkání vytáhnout mobil ihned, jak ucítíš jen nepatrný náznak nudy? Přerušuješ povídání s partnerem/partnerkou, jakmile ti zavibruje telefon, aby ses podíval/a, co se děje? Nebo se prostě jen někdy cítíš všemi těmi technologiemi přehlcen/a?

Pak by tě tento kurz mohl zajímat. A neboj se, nejsi rozhodně sám/sama. Měl jsem to stejně. Myslel jsem, že nemám problém, dokud jsem si nezměřil, kolik času denně koukám do obrazovky. Jenom do mobilu jsem civěl kolem 2 hodin denně a to jsem byl podle průzkumů lepší průměr. Většina toho času bylo bezcílné brouzdání po sociálních sítích. Proto jsem se o toto téma začal hluboce zajímat a své poznatky bych rád předal dál.

Technologie nejsou špatné. Naopak! Spousta z nich má potenciál ulehčit nám život a ušetřit čas, který pak můžeme věnovat smysluplným věcem. Realita je bohužel často taková, že nás on-line svět ovládne a uvrhne do pasivní konzumace nevalného obsahu.

Pokud ti záleží na zdraví a kvalitě života, pravděpodobně přemýšlíš nad tím, co a v jakém množství jíš. Stejně tak můžeš nahlížet i na svět technologií a vědomě se soustředit na výběr toho, čemu věnuješ pozornost. Cílem není eliminace, ale střídmost.

Na kurzu se dozvíš:

  • Jak technologie ovlivňují náš život.
  • Uděláme si "inventuru" našich věcí.
  • Řekneme si o možnostech, jak trávit více času "offline".
  • Stanovíme si praktická opatření, která nám pomohou převzít zpět vládu nad přístroji.

Kurz je určen pro každého, kdo si uvědomuje, že technologie jsou nedílnou součástí našeho života, ovlivňující každý jeho aspekt - od vztahů, přes práci, až po trávení našeho volného času - a proto je chce využívat ve svůj prospěch, ne se jimi nechat ovládat.

Budu se těšit. :-)
Vítek

Víš, že Vítek vede také tyto kurzy?

Víš, že Vítek vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.