2d3z1lfi99n-profil-foto.jpg

Zdeněk Řehoř

Na Naučmese od 11. 11. 2015, vedl/a kurzy pro 106 účastníků. Navštívil/a 32 kurzů.

Jsem nadmíru vysoký. A klidný.

Na přednášení mě nejvíc baví, jak informace předložené v nových souvislostech mění zažitá paradigmata posluchačů a vyvrací zažité mýty.

Pod hlavičkou Univerzity Karlovy jsem se připravoval na roli armádního lékaře v Hradci Králové, ale vojáci rovnátka prý nepotřebují. Takže jsem se po dokončení zubního lékařství přesunul a nyní dodělávám atestační přípravu z ortodoncie na 1. lékařské fakultě v Praze. Celých 9 let mě při tom provází dentální hygiena a prevence kolem dutiny ústní.  


A krom zubařiny mě baví jídlo. Fakt hodně! Všechno od produkce vlastní zeleniny a bylinek přes zpracovávání (dost často méně obvyklými metodami) až po časté výlety za gastronomickými zážitky. Nejraději vařím pro bandu kamarádů, když se sejdeme a užíváme si, že se máme.

Abych vykompenzoval sezení u zubařského křesla a oblibu v návštěvách nových restaurací, snažím se pravidelně hýbat. Veliký smysl mi dává cvičení v Železné kouli. Rád si vyčistím hlavu při běhu či plavání. Odmala jsem hrával volejbal, který občas z nostalgie rád oživím, ale když můžu, vyrážím do hor.

Snažím se cestovat a připomínat si při tom, jak se máme v Česku fajn, a případně se v cizině inspirovat, abychom se měli ještě lépe. Je pro mě důležitá ekologie, snažím se minimalizovat množství odpadu a plýtvání je pro mě sprosté slovo.

 

 

Zdeněk

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.