4fay5pyrcmllx9w-img-20230712-223951.jpeg

Michaela Šarmanová

Na Naučmese od 12. 12. 2019, vedl/a kurzy pro 92 účastníků. Navštívil/a 12 kurzů.

Jsem umělkyně a tatérka s psychologickým přesahem.

Kdysi jsem nasbírala zkušenosti na Lince bezpečí o.s. a v Asistenci o.s. a hodně jsem si lámala hlavu, jak s lidmi jednat správně a citlivě. V rámci psychohygieny jsem vždy kreslila, od duhových jemností po depresivní temná témata, často jsem k tomu užívala sakrální geometrii. Postupem času jsem přeběhla od pomáhajících profesí k péči o kůži a navštívila několik seminářů o aromaterapii, arteterapii a stala se certifikovanou poradkyní značky Cannaderm. Zájem o kůži se prohloubil a má touha umělecky se vyjadřovat přešla plynule od psychologie a zájmu o duševní zdraví k artu a tatérství.

Dnes jsem tedy už 10 let tatérkou na volné noze. Své první tetovací studio mám za sebou a zkušeností z jiných tetovacích studií až až, dokonce i z tattoo konvence/soutěže, kde jsem se jednou umístila 4 v kategorii dotwork, zrovinka s mandalou.

Tetování je také o člověku, kůže jako největší orgán na těle je fantastickým "plátnem" . Formulování zakázky v pomáhajících profesích je někdy podobně komplikované, jako objednat se na tetování. Zejm., když nevíte coby a výsledek podporující nové sebepojetí a sebevnímání je samozřejmě odlišný. Někdo zvolí roční terapii a někomu stačí k sebevědomé cestě a odrazení se obrázek na těle. A někdo si dá autorerapii s kreslením mandal s pozorováním svých emocí v procesu tvorby.

Pravdou je, že se vše musí dobře domluvit a nic nepodceňovat. Podporuji všechny tyto cesty.

Nicm. dnes jsem tatérkou, takže více důvěřuji obrázkům ve světě (i na internetech) i obrázkům na těle... a proto vám chci nabídnout 2 cesty formou kurzů:

1) jak se stávat sebevědomým díky kreslení a rýsování, které je zejm. o sakrální geometrii a z jejích principů vycházejících mandalách. Mandaly jsou pro duševní seberozvoj klíčovým nástrojem, jak se dostávat blíže k vlastnímu středu, k procesu individuace. A jelikož všechny návrhy kreslím sama, tak vím, že tato cesta funguje. 

2) formou zkušenosti s tetováním, kdy si sami vyzkoušíte jaké to je držet tetovací strojek. Získat přehled se dnes zdá být jednoduché. Pro ty, kteří se při záplavě informací ztrácejí, jako se to stávalo mě a okolí si z nich třeba utahuje je vhodný kurz JAK ZAČÍT TETOVAT. Těším se na vás.

Kdybyste měli zájem doslechnout si naprosto nevšední rozhovor 3 tatérů "bezpapíráků", kterého jsem se kdysi zůčastnila, tak zde:

https://wave.rozhlas.cz/spina-o-diy-tetovani-cara-nemusi-byt-rovna-aby-byla-hluboka-5224290

(někde v archivu je snad i krátké video, jak jsem bezostyšně v Českém rozhlase potetovala 3 moderátory :-D).

A něco o mě tetování tak z 13.7.2017. Rozhovor začíná od 15 min. zde:

https://wave.rozhlas.cz/hergot-se-sarming-hlas-bozi-v-tetovacim-strojku-5969101

Michaela

Již uskutečněné kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.