7xxwtdebcsu8o58-aoh14gjmgfb1frrowtkvvaxmfef2g7bleo-s1om0rsgw.jpg

Martin Koníček

Na Naučmese od 18. 12. 2013. Navštívil/a 26 kurzů.

Je to už strašná spousta let, co jsem začínal s Linuxem. Pamatuji si, jak mi tehdy z toho stála hlava kolem. Bylo toho prostě strašně moc, a i pro základní věci, které ve Windows šly tak nějak naklikat, tak ve stejném případě v Linuxu tomu člověk musel prostě porozumět do detailu.

Dnes je situace ještě mnohem horší, od manuální správy se posouváme k té automatizované, je mnohem více aplikací, distribucí a také všemožných informací na internetu. Čert, aby se v tom vyznal.

Pokud chcete s Linuxem začít, postavit si vlastní server, případně vybudovat kariéru, pokusím se vám co nejvíce pomoci. Ukážu vám, na co si dávat pozor, čeho se vyvarovat, a co naopak vůbec nemusíte řešit. Dozvíte se mé zkušenosti z praxe, a hlavně vám vysvětlím dlouhodobý pohled na věc. Servery na linuxu totiž často neprovozujete půl roku nebo rok, ale třeba 5-10 let, a v tomto časovém rozmezí narazíte na spoustu záludností, které se jen tak na internetu nedočtete.

Mohu vám také nabídnout zkušenosti opravdového profesionála, pracoval jsem již v pár společnostech (i těch věhlasných nadnárodních), a za svoji praxi jsem si "ošahal" mnoho technologií, jako je třeba Ansible, Python, LVM, IP telefonii, různý hardware, disková pole, blade servery, cloudy a jiné.

Budu se na vás těšit.

Přihlášený na kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?