Kresbou mandal k sebevědomé cestě

65l91ww94z7zv38-img-20200625-101202.jpg

Michaela Šarmanová

Jsem umělkyně a tatérka s psychologickým přesahem. Kdysi jsem nasbírala zkušenosti na Lince bezpečí o.s. a v Asistenci o.s. a hodně jsem si lámala hlavu, jak s lidmi jednat správně a citlivě. V rámci psychohygieny jsem Více o lektorovi »

65l91ww94z7zv38-img-20200625-101202.jpg

Michaela Šarmanová

Jsem umělkyně a tatérka s psychologickým přesahem. Kdysi jsem nasbírala zkušenosti na Lince bezpečí o.s. a v Asistenci o.s. a hodně jsem si lámala hlavu, jak s lidmi jednat správně a citlivě. V rámci psychohygieny jsem Více o lektorovi »

7sn2k5yf7sw1nyk-83580784-134455987668501-5403816135432863744-n.jpg
individualní domluva, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Kurz již navštívilo 55 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Jedinečná možnost, zažít si kurz v pohodlí vlastního domova nebo oblíbené kavárny. Jen lektorka a účastník - díky tomu můžete získat více informací pro sebe (ne jen v obecné rovině) a vytvořit si tak mandalování více na míru :-). 1,5 hod. přednášení s prezentací na notebooku 2,5 hod. workshop + pracovní listy + napíšete-li mi dopředu datum narození připravím další prac. list vám na míru :-)

Kresba mandaly a spirituální stránka tohoto neuvěřitelného sebepoznávacího nástroje.

V dnešní době plné elektronického zahlcení, mediálních balastů a desinformací je digitální detox, zastavení se, potkávání se, účast na tvoření a relax nedocenitelnou záležitostí. Mentální klid, relax je prostě něco, co musíme rozvíjet a chránit.

Pojďte se proto zastavit, poslechnout si přednášku o mandale a nějakou si ručně narýsovat, nakreslit. Dnes existuje spousta editorů na výrobu mandal, ale s nimi těžko pochopíte, co vytváříte a začne vás to brzy nudit. Myslím, že hmotný papír a setkání s dalšími skutečnými lidmi má větší přínos.

Základní pojmy:

- mandala - kruh a zároveň nadkulturní symbol jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích.
- individuace - vyčleňování jedince v rámci společnosti, tedy získávání vlastních individuálních charakteristik.
- platonské těleso - konvexní mnohostěny v prostoru. Zní to šíleně, ale jde třeba o to, jak chápat krychli.

Dle Junga, kreslení a vytváření mandal, posiluje sebevědomí a cestu vlastní individuace.

Průběh kurzu:

1 hodina přednášky
2 hodiny workshop

S sebou

  • můžete si vzít vlastní tužky, kružítko a pastelky/fixy (pokud vás to bude bavit, tak se vám doma budou hodit), ale budou i na místě k zapůjčení,
  • papíry na kresbu donesu, ať se vám nemusejí ohýbat růžky v kabelce či batohu.

Výstupy

v době workshopu se individualně věnuji všem. Tvarům, barvám, kompozici a někdy i zmatkům nebo neschopnosti pokračovat. Takže každý/á si může odnést zkušenost se sebou v mandale a použít jí k další životní cestě, pokud na sobě vydrží pracovat do dokončení celé mandaly.

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?