Slavíme 5. narozky!

Radkova Rétorika #1: „Poslouchají mě vůbec?“

Radek Petráš

Radek Petráš

Živím se jako stand-up komik, moderátor a kreativec. Píši scénáře k videím, která následně režíruji, případně zajišťuji jejich kompletní produkci. V oboru řečnictví se pohybuji již 12 let jako... Více o lektorovi »

Radkova Rétorika #1: „Poslouchají mě vůbec?“

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 92 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Popis kurzu jako hra.

Pročtete-li se až na konec tohoto popisu, jste pro tento kurz ti praví. Pojďme si tedy hrát. Od teď následující řádky čtěte nahlas, nikoli v duchu. Jste-li obklopeni lidmi a přijde Vám to divné, alespoň čtěte potichu, ale nikoli v duchu. Dokážete to? :-)

O čem to je?

Tento kurz je o rétorice, tedy o řeči,... je o komunikaci, konverzaci,... je o rozhovoru, pohovoru, hovoru,... je o monologu, dialogu,... zkrátka je o vokálním přenosu myšlenek. Kolika dalšími způsoby lze toto umění ještě vyjádřit? Sami jistě přijdete na tucet dalších. Proč to však píši takto obšírně? Pro tento kurz je totiž nejpodstatnější, abyste nespěchali.

Dejte si na čas. Tohle Vám totiž musím prozradit narovinu. Po těchto prvních 3 hodinách z Vás nebudou mistři slova. Uděláte však velký krok kupředu, aby Vám ostatní lidé naslouchali mnohem raději a snázeji. 

Proč já?

15 let hraji v divadle. 6 let se živím jako stand-up komik a moderátor. Mám svou vlastní dvouhodinovou one-man-show, kdy na mne hledí plné divadelní hlediště a 120 minut poslouchají má slova přesně tak, jako teď Vy,... avšak z Vašich úst. Přesto bych však o sobě netvrdil, že tímto mistrem jsem. Ale... něco umím... to ano. :-)

Stále čteš nahlas?

Pokud ano... Našel sis čas, a prošel jsi tak další mezihrou, člověče. A pokud jsi dočetla až sem, správně si uvědomuješ, že Ti začínám tykat, vážená osobo. Je to mimo jiné i z toho důvodu, že si budeme tykat i na kurzu.

Ano, neodvážím se nazvat mistrem slova…

Na druhou stranu jsem však přesvědčen, že Ti dokážu něco ze svých poznatků a zkušeností předat.
Rétorika byla po dlouhá staletí neodmyslitelnou součástí základní výuky ve školách. Dnes se však ve škole učíme, jak se počítá logaritmus, ale určitě ne, jak vést správně dialog a jaký zvolit řeči rytmus. Škoda… O co lépe rozumíme peněžní zásobě, o to méně rozumíme sami sobě.                   Navzájem.


Co bude obsahem 1# kurzu s podtitulem: „Poslouchají mě vůbec?“ ?

  • Najdeme a pojmenujeme Tvé komunikační přednosti a nedostatky.

  • Řekneme si tipy a triky, jak si lépe udržíš posluchačovu pozornost.

  • Zaměříme se na Tvou nonverbální komunikaci.

  • Budeme trénovat rytmus Tvé řeči a objasníme si význam ticha.

  • Pokud bude čas a zájem můžeme se zaměřit na tipy a rady, jak zvládat stres při vystupovaní před více lidmi.


A nakonec bych se s Tebou rád podělil o citát z knihy Richarda Bacha - Iluze, který mne definitivně přesvědčil, že bych měl tento kurz připravit. A možná, že přesvědčí i Tebe.
  
„Učit se znamená objevovat to, co již znáš. Konat znamená demonstrovat to, že to víš. Učit druhé znamená připomínat jim, že to vědí stejně dobře jako ty. Všichni jsme zároveň žáci, praktikanti i učitelé.“


Těším se už teď. 

Radek

Doprovodné fotky

20150617-134052-P3230180double 20150617-134053-305 20150713-145142-11121035_733774100101235_1257261057_n 20150819-100510-IMG_6553

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.