Myšlenkové mapy: Myslete elektronicky!

20130802-223134-imindmap-literature-map.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Síla myšlenkového mapování se dostává do povědomí i rukou čím dál tím většího množství lidí. Je samozřejmé, že celosvětová obliba myšlenkových map způsobuje nárůst počtu specializovaných aplikací, které jsou určeny právě pro vytváření "map našich myslí" prostřednictvím počítačů, tabletů či mobilních telefonů. Málokdo však zná skutečné možnosti nástrojů, které jsou dnes k dispozici (a ty nejoblíbenější klidně i zdarma). Záměrem kurzu je nejen představit vám svět elektronických myšlenkových map, ale také vás do něj zasadit a prostřednictvím řady praktických cvičení založených na reálných životních situacích předvést skutečný potenciál myšlenkových map.

Komu je kurz určen?

Zájemcům o myšlenkové mapy v elektronické podobě a to ať už začínajícím či pokročilým. Lidem s chutí plánovat, přemýšlet či strukturovat myšlenky přirozeným způsobem. Těm, kteří chtějí poznat nepřeberné možnosti, které elektronické myšlenkové mapy nabízí. Absolventům mých kurzů o myšlenkových mapách, ale i těm, se kterými se uvidím poprvé.

Co bude náplní?

Na úvod špetka teorie z oblasti myšlenkového mapování pro osvěžení, představení mobilních, desktopových i webových nástrojů pro tvorbu myšlenkových map. Zjistíme, jak se dají tyto nástroje využít, porovnáme, kdy bude lepší sáhnout po tužce a papíru a kdy zapínat notebook. Potom již bude následovat to, co změní běžné posezení u notebooku na zhruba tříhodinovou nadílku praktických cvičení a tvorby myšlenkových map.

Zaměříme se na oblasti prezentací (přípravné i realizační fáze), projektů (přípravy, plánování, řízení) či schůzek (všechny fáze od prvotní myšlenky až po zápis z jednání). Opět si ukážeme nové šablony, které vám ulehčí práci a zrychlí nástup úvodních myšlenek. To a spousty dalšího - hlavním záměrem je vyždímat z elektronických map (a vašich hlav) co nejvíce.

Co si vzít s sebou?

Seminář se zaměřuje z největší části na možnosti využití elektronických myšlenkových map. Přineste si s sebou notebook (Windows nebo OSX) s napájecím adaptérem (notebook musí vydržet čtyři hodiny práce) a ideálně možností připojit se k Wi-Fi síti. Předinstalovaná aplikace XMind ve verzi FREE se bude také hodit, ale není to nic, co bychom nezvládli přímo na kurzu. Na semináři budeme ihned praktikovat jednotlivé body do individuálních či skupinových projektů a cvičení. Pokud disponujete také tabletem či smartphonem (iOS nebo Android), vezměte si jej rovněž s sebou.

Kdo kurz povede?

Jsem lektorem osobního time managementu se specializací na osobní produktivitu, praktického využití myšlenkových map a Apple technologií, kdy hlavní oblastí soustředění jsou technologie mobilní - iPad a iPhone. O těchto oblastech píšu také na svém blogu danielgamrot.cz. Mám čtyřletou intenzivní zkušenost z prostředí IT společnosti, kde jsem v roli konzultanta řídil nebo pomáhal s řízením a nasazováním informačního systému do předních evropských energetických společností.

Jak dlouhý bude kurz?

Rozsah semináře jsou čtyři hodiny, nicméně nám po jeho skončení nic nebrání v následné a již neoficiální diskuzi na témata kolem myšlenkových map či mimo ně.

Budu se na vás těšit.

Doprovodné fotky

  • 20130913-073126-image.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.