2nf0igk3552src8-img-1065.jpeg

Radka Junova

Na Naučmese od 5. 3. 2020, vedl/a kurzy pro 81 účastníků.

Šperky vyrábím od malička. Vždycky mě lesk kovu a kamenů lákal a věděla jsem, že to je láska na celý život. Původně jsem ale studovala scénografii, hlavně proto, že v Praze odkud pocházím nebyla žádná zajímavá škola šperku. Po krátké době, kdy jsem v divadle pracovala jsem se ve svých 20 letech odstěhovala do Anglie a žila tam dalších 16 let.

V umělecky založeném Brightonu jsem pak šperk vystudovala a založila si značku JUNA. Můj cíl byl vytvořit šperky z drahých kovů, které pochází z transparentní a ekologicky udržitelné produkce. Používám tedy od začátku převážně Fairtrade a Fairmined certifikované stříbro a zlato. Pokud vás téma zajímá, určitě si užijete jeden z workshopů, které pořádám s mým kolegou Mirkem.  

Kurzy a workshopy pořádám od roku 2017, kdy mě studentky z 3D design programu na Brighton University požádali, jestli bych jim ve své dílně nevytvořila prostor na povinné praxe. Zjistila jsem, že mě práce se studenty baví a inspiruje a časem jsem vytvořila workshopy pro veřejnost. 

V době covidu jsem se rozhodla na nějakou dobu vrátit do Prahy a už jsem zůstala. Od roku 2022 mám hlavní dilnu v ČR. 

Pokud se vám žádný z nabízených workshopů úplně nelíbí a máte nápad na šperk podle svého návrhu, tak napište a já se pokusím vymyslet, jak ten váš vysněný kousek vyrobit na jednom z individuálních workshopů. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.