69355c7u701jjra-whatsapp-image-2022-04-11-at-14-08-36.jpeg

Radka Junova

Na Naučmese od 5. 3. 2020, vedl/a kurzy pro 47 účastníků.

Moje profesionální šperkařská kariéra začala až když mi bylo 27 let, i když jsem si tedy šperky vyráběla od dětství. Po studiu scénografie na střední škole v Praze jsem se vydala na zkušenou do světa a i když jsem příležitostně prodala nějaké umělecké dílko nebo se podílela na produkci pár divadelních představení, tak se můj život od umění na nějakou dobu odklonil. Když se mi potom podařilo vydělat dost peněz prací v úplně jiném oboru, tak jsem se rozhodla splnit si svůj sen a přihlásila se do šperkařské školy v Brightonu na jihu Anglie. Po ukončení praktické části v jedné místí dílně mi nabídli práci a zbytek je už historie. 

V roce 2014 jsem založila značku Juna s vizí, že budeme vyrábět šperky jinak a líp a od té doby se nevěnuji ničemu jinému. Jednoho dne se mě studentky designu na Brighton University zeptaly, jestli bych pro ně vytvořila prostor pro jejich povinnou praxi a tak jsem začala s workshopy. 

Šperky vyrábím z Fairmined certifikovaného zlata a stříbra, jsem v Čechách zatím jediná, proto jste možná o téhle udržitelnější verzi ztlata a stříbra ještě neslyšeli. 

Na mých workshopech se naučíte úplné základy práce se stříbrem a odnesete si šperk, o kterém jsme si jistá, že se vám bude líbit. 

 

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.