7axsfu7zra4ydx1-img-5144.jpg

Radka Junova

Na Naučmese od 5. 3. 2020, vedl/a kurzy pro 15 účastníků.

Moje šperkařská kariéra začala celkem pozdě, až když mi bylo 27 let, i když jsem si tedy šperky vyráběla od dětství. Po studiu scénografie na střední škole v Praze jsem se vydala na zkušenou do světa a i když jsem příležitostně prodala nějaké umlěcké dílko nebo se podílela na produkci pár divadelních představení, tak se můj život od umění na nějakou dobu odklonil. Když se mi potom podařilo vydělat dost peněz prací v úplně jiném oboru, tak jsem se rozhodla splnit si svůj sen a přihlásila se do šperkařské školy v Brightonu na jihu Anglie. Po ukončení pracktické části v jedné místí dílně mi nabídli práci a zbytek je už historie. 

V roce 2014 jsem založila značku Juna s vizí, že budeme vyrábět šperky jinak a líp a od té doby se nevěnuji ničemu jinému. Bavilo mě když ke mě chodily na praxi studentky z Brighton University a tak se rozhodla, že začnu s workshopy.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?