Kompas pro Tvůj osobní rozvoj

55mp7u66d1m9uq7-kompas-main.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Jak si vybrat z nepřeberného množství kurzů, knih, coachingů, workshopů, terapií a metod? Zorientuj se, ušetři, investuj do sebe efektivně a bez strachu, že někomu naletíš. Probereme osobní a duchovní rozvoj bez pozlátka. Zjisti, kam se vydat dál.

Pro koho je tento kurz?

Kompas pro Tvůj osobní rozvoj je večerní samostatný kurz, určený všem, kteří se zajímají o téma osobního a duchovního rozvoje a tápou v tom, jakým směrem se vydat.

 • Nevíš, do které metody, techniky nebo knihy stojí za to investovat?
 • Bojíš se, že na kurzech budeš jediný chlap v babinci?
 • Přemýšlíš, zda jít na skupinové kurzy nebo raději volit individuální cestu?
 • Láká Tě alternativní nebo holistická terapie, ale ostatní doporučují, ať jdeš raději k licencovanému psychologovi?
 • Přemýšlíš o transformačním kurzu, ale říkáš si, že Tě budou nutit do něčeho, co nechceš?
 • Narazil/a jsi na sekty, šarlatány a vydřiduchy a teď se bojíš, že znovu naletíš?

Pak je tento kurz přesně pro Tebe - jeho cílem je poskytnout Ti přehled a orientaci tak, aby sis v budoucnu uměl/a vybrat a nebál/a se. Ujasníš si, co pro Tebe je a není efektivní a jak nevyhazovat zbytečně peníze.

Seberozvoj bez pozlátka

V mé sérii kurzů na různá témata "bez pozlátka" by tento byl ideálně první, pokud se právě vydáváš na cestu osobního rozvoje nebo jsi se někde na křižovatce. Je to takový rozcestník. Budu se snažit Tě nasměrovat a pomoci Ti najít zkratky ke zdrojům. Byť tedy "odpracovat" si ten rozvoj musíš bez zkratek.

Na poli osobního rozvoje se pohybuji přes třicet let a musím říci, že mne z něj často mrazí. Vlastně jsem viděla tolik břídilství, že se mi celé roky ani nechtělo se stát učitelkou/koučkou a přidat se do tohoto oboru. Předražené semináře, kde je všechno jen nafouknutá bublina, jsou to nejmenší. Z divokých devadesátých let si pamatuji onoho gurua, který později otrávil třicet lidí na meditačním semináři "bezpečnými bylinkami od šamanů z Amazonie." Nedávno jsem potkala jednu z těchto účastnic "Vůbec mi o něm nemluvte! Doteď mám rozhašená játra," rozhořčila se. Uf. Mohla jsem to být já! Nevím, proč jsem k němu tehdy přestala chodit na přednášky. Asi mi vesmír poklepal na rameno.

Také jsem pomáhala dívce, která se začala zajímat o tantru, postupně se dostávala do kultu a najednou se objevilo sexuálně explicitní video s ní na internetu. Protože přece sebepřijetí a získání sebejistoty, že ano? Jeden z mých kamarádů, se dostal těsně na okraj přijetí do kultu. S nějakým zajímavým člověkem chodil na kávu a povídali si o filozofii. Netušil, že ho dotyčný "prubuje," jeho názory si zapisuje a podává reporty "nahoru," jakémusi představenému. Takové příběhy mi zvedají žaludek a ještě víc mne nadzvedně, když se k tomu lidé v oboru staví stylem "tak to asi měla být jejich cesta, když je to k tomu kultu táhlo." Pojďme to pojmenovat pravými jmény. Břídilství, šarlatánství a zneužití. Je toho všude spousta, ale také je spousta skvělých a upřímných učitelů či terapeutů.

Nebudu vám slibovat přímou a snadnou cestu, taková věc neexistuje. Společně ale můžeme eliminovat ty slepé uličky, které vás na cestě zdržují a podrážejí vám nohy. Jako průvodce vidím, jak náročné je pro někoho změnit světonázor nebo zajeté zvyky. Takové lidi musíme dostat z nuly do plusu, aby začali fungovat a užívat si život naplno. Pokud ale někdo naletěl šarlatánům, nezačíná z nuly, ale z mínusu. Vložil do někoho naději a důvěru a teď přišel i o tohle. Proč by měl věřit mně nebo komukoli dalšímu? Jak ví, že tentokrát je to doopravdy? Pro další vývoj je takové nastavení dost peklo. Takže chci, abyste břídilům pokud možno nenaletěli, abyste si zachovali svou soudnost a integritu a věděli, na co dávat pozor.

Co Tě v kurzu čeká?

Bez pozlátka spolu probereme:

 • Paradox přenastavení intuice - je snadné říci, že si máte vybrat podle intuice, jenže to je právě ten nástroj, který patrně momentálně hapruje
 • Rozdíly mezi osobním a duchovním rozvojem - každé má jiný účel, byť mohou mít podobné techniky
 • Úskalí duchovního rozvoje a nepochopení okolí
 • Droga zvaná seberozvoj - jak si neuletět na "konzumaci" informací a doopravdy otevřít křídla
 • Interní ekosystém - základní body osobního rozvoje, které není radno přeskočit
 • Rozdíly mezi přístupy u vzdělávání, coachingu, alternativních terapií, psychoterapie, psychologie a psychiatrie - na koho se kdy obrátit
 • Základní principy transformace a kdy je pro vás vhodná (někdy je totiž lepší jemný pomalý přístup)
 • Výhody a nevýhody individuálních nebo skupinových sezení
 • Jak si vybrat terapeuta/průvodce/kouče, který vám sedne

Smyslem kurzu není dát vám seznam "osvědčených" zdrojů, ale naučit vás vybírat si z jakékoli nabídky, kterou v budoucnu dostanete.

Pokud narazíme na konkrétní téma, které vás zajímá (a mám s ním zkušenosti), ráda doporučím i specifickou techniku, knihu nebo dám kontakt na odborníka.

Proč jít ke mně na kurz?

V oboru osobního a duchovního rozvoje se pohybuji přes 30 let a prošla jsem si leccos, byť tedy nejsem klasický "konzument."

Znám oblast osobního rozvoje ze zákulisí:

 • Spolupracuji s celou řadou terapeutů a odborníků (včetně např. business koučů, specialistů na HR),
 • Vedu vlastní vzdělávací, charitativní a kreativní projekty - vím, co to obnáší zorganizovat kurzy a proč jsou drahé,
 • Překládala terapeutická sezení pro cizince, což je velmi intimní role, ve které jsem mohla pozorovat, jak terapeut pracuje,
 • Dělala marketingové poradenství pro terapeuty, kouče nebo třeba vydavatelství zaměřené na osobní rozvoj a vedla s nimi diskuze o jejich podnikání,
 • Často jsem s průvodci a kouči řešila, jaké to je, když má někdo "dar od boha" a svůj talent se najednou snaží "prodat,"
 • Současně spolupracuji s lékaři a alternativními léčiteli a v obou světech jsem stejně doma.

Nemám dogmata ohledně vědeckého nebo ezoterického přístupu - baví mne propojovat všechny pohledy do celostního přístupu. Byť se zabývám i duchovním rozvojem, nemám konkrétní denominaci a nejsem členkou žádné sekty. Naopak si beru inspiraci z různých kultur, náboženství a tradic. Pracuji na principu mystické cesty, tedy osobních zkušeností a praktické aplikace toho, co se naučím.

Nehltám nejnovější trendy ani neznám všechny léčitele ve městě. V určitém bodě to totiž už není potřeba, pokud umíte pracovat sami na sobě v praxi. Život sám vám zrcadlí témata, která si potřebujete vyřešit. Pokud už znáte základní škálu technik, máte potřebný arzenál k tomu, abyste si je vyřešili sami nebo s nárazovou pomocí. Cílem totiž není vrhat se z jednoho kurzu do druhého, ale žít váš život naplno. A to říkám i když sama nabízím celou paletu kurzů. Prostě to tak je.

Nic vám nebudu nutit ani prodávat

Tohle je možná nejdůležitější - moje vlastní nabídka služeb a kurzů je extrémně úzce zaměřena na kreativitu, transformaci, osobní hodnoty, neobvyklé typy vztahů apod. Moje témata jsou spíš taková třešnička na dort a týkají se poměrně specifického okruhu lidí. Tento kurz tedy není reklamou na moje vlastní produkty a nečekám, že si na konci něco koupíte. Pokud vás zajímají "klasická" témata adresovaná v oblasti osobního rozvoje (peníze, vztahy, zdraví, kariéra apod.), asi budu odesílat jinam :-)

Respektive - budete odcházet s tím, že víte, jak si vybrat sami.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 - Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky "Ruská")
 • Čas: Večerní kurz 18:00 - 21:00
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze cca 30 minut
 • Materiály: cena zarhnuje tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přijď a přiveď přátele :-)

P.S.: Tohle píšu na konci každé nabídky, ale tady je to opravdu důležité. Pokud tápete, pomůže, když si vezmete někoho důvěryhodného s sebou. Následně si pak můžete o probraném tématu popovídat a porovnat si své poznatky.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.