20150610-140154-drahuska-2-square.jpg

Drahomíra Šmídová

Na Naučmese od 8. 6. 2015, vedl/a kurzy pro 215 účastníků.

jmenuji se Drahomíra Šmídová, narodila jsem se v roce 1972 a žiji v Brně se svými dvěma dětmi.

Masážím se věnuji od roku 2003. Tato práce mě hluboce naplňuje, vnímám ji jako laskavý způsob jak pomoct lidem, aby se ve svém těle cítili lépe. Snažím se masáže provádět tak, aby si při nich odpočinula i jejich mysl. Pečlivě vybírám vonné masážní oleje i relaxační hudbu, a mé studio je v tlumených, uklidňujicích barvách s příjemnou atmosférou.

Ke svým klientům se vždy snažím přistupovat celostně a individuálně, uvolnit tenze v těle z vyčerpávajícího životního stylu, přepnutí ze sportu, nebo případně poradit, mají-li nějaký zdravotní problém. Snažím se kombinovat masážní metody tak, aby bylo výsledkem co nejlepší uvolnění a rozproudění životní energie v těle.

Jako dar považuji práci s dětmi s autismem. Daly mi možnost nahlednout do jejich světa formou masáže, díky které se učí tyto krásné děti přijímat dotyky. 

V roce 2014 jsem se začala věnovat odborným kurzům rozvoje péče o sebe i druhé. Kurzy jsou věnované všem, kteří chtějí rozvíjet své znalosti o nové poznatky v oblasti péče o tělo, duši i mysl. 

Zabývám se studiem východní indické medicíny, kterou stále prohlubuji a současně se snažím předávat poznatky dál. Moje práce je cesta a úžasný dar mít možnost dostávat a dál předávat vědomosti.  

Kromě své práce také ráda cestuji a poznávám nové zajímavé lidi, věnuji se cyklistice, turistice a lyžování. Také velmi ráda čtu a zajímám se o cesty duchovního rozvoje.


Od roku 2011 systematicky studuji a cvičím tai-chi pod vedením Jany Šedivé.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.