72btrxd9hneyab6-bar2.jpeg

Eliška Kahoun

Na Naučmese od 29. 8. 2019, vedl/a kurzy pro 85 účastníků.

Věřím, že pokud je svět jevištěm, potom malá změna v roli může mít dramatický dopad!

Skrze divadlo, které je mojí životní vášní pomáhám lidem snímat společenské masky, které všichni nosíme a mnohdy se v nich necítíme dobře. 

Mám ráda práci s lidmi a vždy mě bavilo naslouchat jim a posouvat je. Souhra okolností v mém životě mi umožnila zkombinovat všechny různorodé dovednosti ze zdánlivě nesouvisejících oblastí a vytvořit rozvojové kurzy pod záštitou Divadla Procity, které spojuje chuť tvořit a rozvíjet se v oblastech jako je herectví a improvizace nebo třeba tvůrčí psaní. Na těchto kurzech jsem za ty roky potkala spoustu skvělých lektorů, kteří mi s vedením těchto kurzů pomáhají. 

Nabíjí mě práce s lidmi v oblasti divadla a všech aktivit, které k němu patří, protože právě při této tvůrčí praxi mohou lidé poznávat sami sebe, zbavit se iluzí o sobě a o světě proto, aby objevili, kdo skutečně jsou. A řeknu vám, je to skvělý pocit, když děláte to, co vás baví a vidíte výsledky své práce!

Divadlo si mě získalo už v raném věku. Moje cesta vedla přes pohyb a scénický tanec k herectví a později k režii. Postupně se mi však divadlo začalo stávat povinností, a tak jsem se rozhodla utéct. Vystudovala jsem sociální pedagogiku a psychologii se zaměřením na volnočasové aktivity. Prošla jsem si různými odvětvími ve firemním prostředí, zejména v oblasti komunikace, práce s lidmi a krizového managmentu. Vedla jsem projekty a hodně školila. Divadlo si mě však přitáhlo zpátky a já jsem potkala svůj osud po cestě po které jsem před ním utíkala. Byl to pro mě druh jakési "psychoterapie". A tak se zrodila myšlenka na vytvoření platformy Divadla Procity, která propojuje tyto dva odlišné světy a poskytuje lidem bezpečné útočiště před někdy tolik náročnou realitou. 

Nyní se věnuji Divadlu na full time. Vedu několik hereckých skupin, režíruju, hraju a společně s týmem Divadla Procity vytváříme další zážitkové divadelní aktivity.

MOJE KURZY VÁM MOHOU POMOCI, POKUD:

Nemáte odvahu svobodně se projevit
Rádi byste vystoupili z komfortní zóny a posunuli hranice, které brzdí vaše nejniternější představy
Nebo jenom chcete uvolnit kreativitu, která je zablokovaná pod nánosem každodenních starostí
Chcete poznat sami sebe
NA ČEM MOMENTÁLNĚ PRACUJI?

Kromě lektorování hereckých kurzů se věnuji produkci a studuji divadelní lektorství. Momentálně pracuji na tvorbě teambuildingových programů a firemních večírků, které pořádáme prostřednictvím zážitkového Divadla Procity.

Z tvůrčí práce připravuji režijní inscenaci „Jak zadržovat dech“ a herecky se chystám na premiéru v konverzační komedii „Instalajf.“

Ráda vás provedu divadlem a improvizací od A – Z v některém ze svých kurzů herectví a kurzů improvizace. Sami se přesvědčíte, že všechny hranice jsou jen konvence, čekající na překročení!

 

 

 

 

Eliška

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.