Jak svou knihu vydat v nakladatelství

7wxe035rtcv-70793913-10216335289469632-2523954187377573888-n.jpg

Richard Skolek

Píšu knihy, hraju improvizační divadlo a pořádám kurzy tvůrčího psaní a improvizace. - psaní knih – především humoristická tvorba a knihy pro děti, píšu taky do novin a časopisů. Zatím mi vyšlo 9 knih, největší úspěch Více o lektorovi »

7wxe035rtcv-70793913-10216335289469632-2523954187377573888-n.jpg

Richard Skolek

Píšu knihy, hraju improvizační divadlo a pořádám kurzy tvůrčího psaní a improvizace. - psaní knih – především humoristická tvorba a knihy pro děti, píšu taky do novin a časopisů. Zatím mi vyšlo 9 knih, největší úspěch Více o lektorovi »

57o8cgw3k07-impact-hub-9-6-2016-1.jpg

už jen 2 účastníci a kurz se uskuteční

Zbývá 7 míst

Přihlášení účastníci

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Kurz již navštívilo 35 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Na každý kurz vypisuji dvě sociální místa, která jsou určena účastníkům, kteří mají o daný kurz upřímný zájem, ale nemohou si ho kvůli své sociální situaci dovolit. Sociální místa jsou zadarmo. Pokud jsou ještě volná a vy byste je chtěli využít, napište mi to prosím na "rskolek@gmail.com".

U tohoto termínu zbývají dvě volná sociální místa.

Napsali jste knihu a nevíte, jak ji vydat? Pak je tento kurz přesně pro vás!

Pro koho je kurz určen?

Jak těm, kdo už knihu napsanou mají a o vydání právě usilují, tak i těm, kdo na ní ještě pracují – po kurzu dostanete seznam s hlavními body a informace můžete využít i později.

Co se na kurzu dozvíte:

  • jak knihu připravit, aby měla co největší šanci na úspěch,
  • jak si vybrat to správné nakladatelství a jak ho oslovit,
  • jak s ním komunikovat, na co si dát pozor,
  • co všechno se může objevit ve smlouvě, jaký je mezi jednotlivými formulacemi rozdíl a čemu se vyhnout,
  • jaké podmínky vydávání knih jsou v České republice obvyklé (včetně honorářů),
  • jaké jsou hlavní rozdíly mezi tištěnými a elektronickými knihami.

Kurz probíhá v malé skupině, takže je prostor se na cokoliv zeptat. V případě zájmu se můžeme domluvit i na lektorské spolupráci.

Mám zkušenosti s vydáváním tištěných i elektronických knih, pracuji jako spisovatel, takže vám mohu nabídnout opravdu komplexní pohled. Vyšlo mi osm knih, jako autor jsem zatím spolupracoval s devíti nakladatelstvími. Dvěma účastnicím už díky tomuto kurzu vyšla vlastní kniha.

Co konkrétního se na kurzu například dozvíte?

Vysvětlím vám třeba, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy smluv. Nejčastěji se setkáte s postoupením práva na první vydání, s postoupením práv obecně, ale na dobu určitou, a s prodejem licence. Z těchto možností je pro vás nejlepší postoupení práv na dobu určitou (u těch ostatních jsou určitá úskalí, která podrobněji probereme na kurzu). V každém případě je ovšem vhodné mít ve smlouvě přesně popsáno, na jaké verze knihy se smlouva vztahuje - často se stává, že vydavatelství nebude chtít knihu zpracovat jako elektronickou knihu a audioknihu, ale bude se bát, že pokud byste tyto verze vydali jinde, bude jim to ubírat na prodejích tištěné verze, a proto vám to znemožní. Vždy je tedy lepší na tuto věc myslet předem a zvážit, jaké s knihou máte plány.

Doprovodné fotky

  • 7798600-1.jpg
  • 6540800-2.jpg
  • 6588930-3.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?