Individuální pravidelný kurz tvůrčího psaní – začátečníci

7wxe035rtcv-70793913-10216335289469632-2523954187377573888-n.jpg

Richard Skolek

Píšu knihy a pořádám kurzy tvůrčího psaní. - Psaní knih – humoristická tvorba, poezie, fantasy a knihy pro děti. Píšu taky do novin a časopisů. Zatím mi vyšlo 9 knih, největší úspěch mělo u čtenářů Moudré z nebe. Na Více o lektorovi »

7wxe035rtcv-70793913-10216335289469632-2523954187377573888-n.jpg

Richard Skolek

Píšu knihy a pořádám kurzy tvůrčího psaní. - Psaní knih – humoristická tvorba, poezie, fantasy a knihy pro děti. Píšu taky do novin a časopisů. Zatím mi vyšlo 9 knih, největší úspěch mělo u čtenářů Moudré z nebe. Na Více o lektorovi »

11m5nm92ryp2yje-18-6-2019.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Máte vybránu první část (začátečníci). Pokud jste hledali jinou, část pro mírně pokročilé najdete tady, část pro pokročilé tady.

Dálkový pravidelný kurz tvůrčího psaní je určen všem, kdo se chtějí pořádně procvičit v psaní, ale zároveň potřebují, aby se kurz přizpůsobil jejich časovým možnostem. Je jen na vás, jak rychle budeme postupovat, můžeme vše stihnout za pár dní, nebo můžeme dělat jen jedno cvičení týdně.

Kurz je rozdělen na tři části po dvanácti cvičeních. Zadání jsou řazena od jednoduchých ke složitějším a od všeobecných věcí k těm literárnějším. Kurz je určen i naprostým začátečníkům, nemusíte se proto bát, že byste jej nezvládli. Díky dělení na části se také vždy můžete zamyslet nad tím, zda chcete pokračovat, nebo zda už jsou cvičení nad vaše síly. (Pokud si naopak věříte a jste zkušenější, můžete začít rovnou od těžších zadání.)

Každé cvičení má dvě varianty, jednu základní a jednu pro zájemce – pokud nestíháte, nechce se vám, nebo prostě nemáte svůj den, stačí vypracovat tu první. Ke každému úkolu také dostanete podrobný komentář s vysvětlením, co dané cvičení trénuje a jak ho můžete využít v praxi. A jelikož předchozí podobou kurzu prošlo přes tři sta účastníků, můžete se vždy podívat i na řadu ukázek jejich textů a zjistit, jak si se zadáním poradili jiní. Kurz naopak nezahrnuje podrobné zpětné vazby – jednak by jej výrazně prodražily, jednak o ně většina účastníků nestojí. (Není ale problém se na nich domluvit. Pokud máte o psaní hlubší zájem a stojíte o ně, tak se prosím nehlaste a napište mi – dohodneme se na variantě na míru.)

Cvičení jsou záměrně velmi rozmanitá, kurz je pojat jako ukázka různých žánrů a přístupů. Velmi dobře tedy funguje i v případě, že se potřebujete rozepsat nebo své psaní trochu „osvěžit“.

 

Kurzů tvůrčího psaní se u nás pořádá celá řada. Proč byste tedy měli přijít právě na ty mé? Třeba proto, že jako jeden z mála lektorů tvůrčího psaní skutečně píšu – zatím mi vyšlo devět knih. Většina ostatních kurzů je bohužel vedena lektory, kteří se o psaní zajímají a hodně si toho o něm přečetli, ale žádnou vlastní tvorbu vám neukážou. Pokud hledáte někoho z praxe, jsem váš člověk.

Účastníkům se také vždy snažím vyjít vstříc a nabízím spoustu věcí zdarma. U všech hromadných kurzů najdete sociální místa, s minulými i budoucími účastníky dále pracuji v rámci Facebookové skupiny, která je otevřená všem. O tvůrčím psaní navíc pravidelně píšu články a natáčím krátká videa.

Rád se s vámi na některém z kurzů potkám.

Víš, že Richard vede také tyto kurzy?

Víš, že Richard vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

  • 9pchjowqe2kgluk-2.jpg
  • 9rt7r8ubnlip09v-klimentska-leden-2019.jpg
  • 2zszin054lrl6a3-kurz-tvurciho-psani-pro-kazdeho.jpg
  • 57vqeg4cs6uxh2a-starobrnenska-23-1-2018.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?