Být - meditovat - malovat

48n1n1xbzyp-img-8862aa.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Vydejme se společně na cestu z těla do hlavy, z hlavy na papír a zpět.

Bioenergetické cviky vám pomohou otevřít emoce z vašeho těla, uvědomit si je a zpracovat je pomocí výtvarné tvorby, nahlédnout a otevřít se dalším prožitkům.

Originální a jedinečné propojení bioenergetického cvičení a kreativních technik - pro relaxaci, uvolnění, povzbuzení vlastní tvořivosti a rozproudění vnitřní síly.

Tyto techniky obcházejí logiku a otevírají porozumění sám sobě. Umožní vám vystoupit ze zaběhlých stereotypů.

Seminář je určen především pro ty, kteří:

  • se rádi hýbou - při bioenergetickém cvičení se nezapotíte, ale vytřesete z těla stresy a všechno to, co vás tíží a brzdí
  • mají chuť si hrát s barvami a výtvarnými technikami - jde o radost z tvorby, aktivity, uvolnění se a možná i otevření náhledu na schované části své duše
  • chtějí podpořit svoji tvořivost a kreativitu

Bioenergetické cvičení vychází z práce amerického lékaře a psychoterapeuta Alexandera Lowena. Pomocí tohoto cvičení je možné uvolnit chronické svalové napětí, svalový krunýř a aktivovat energetické procesy. Cvičení vedou k odstraňování zábran spontánního vyjadřování pocitů a emocí. Tento proces směřuje k obnovení pozornosti k našemu vnitřnímu prožívání, umožňuje hlubší osobní porozumění a pomáhá objevit vlastní životní energii, nabýt přirozenou pohyblivost a emoční prožívání.

Arteterapie je využití umění (v užším slova smyslu výtvarné tvorby) k léčbě a /nebo, obohacení osobnosti; artefiletika používá metody arteterapie v osobnostním růstu, vzdělávání, výchově. Cílem arteterapie i artefiletiky není vytvoření uměleckého díla, ale rozvoj nebo léčba osobnosti skrze vlastní tvorbu.

Co si ze semináře odnesete?

  • tipy na cviky na zbavení stresu
  • nový náhled na sebe - výtvarné tvoření pomůže objevit dosud nepoznané části sebe
  • nové výtvarné postupy pro vlastní tvorbu

Jak bude seminář probíhat?

Sejdeme se v příjemném a bezpečném prostoru podobném útulnému obýváku. Po úvodním přivítání se rozhýbeme, pomocí výtvarných technik přeneseme zážitek ze cvičení na papír. Součástí bude také relaxace, dynamičtější část, reflexe prožitků. K dispozici bude voda, čaj a výtvarné potřeby.

Po setkání je možné ještě strávit chvíli času na zahradě a nechat prožitek doznít.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?