24xf2rbbjdndq0b-img-5878-profil-mensi.jpg

Filip Rosenkranc

Na Naučmese od 4. 5. 2015.

Jsem lektor témat, co mě baví. Sedm let vedu zážitkové a vzdělávací kurzy pro dospělé. Přes 10 let se věnuji meditaci, která je mou hlavní cestou k laskavosti a síle. Miluji sladké a vyzkoušel jsem mnoho přístupů, jak si ho užít s citem i rozumem. Mám rád hloubku, protože věřím, že tam se skrývá to nejsladší.


Díky meditaci objevuji sílu a hloubku vlastní mysli, vrozenou vřelost k sobě i druhým, stejně jako překážky, které mě k ní někdy nepouští. Poslední rok objevuji zákon přitažlivosti (Law of Attraction) a jeho principy zavádím do svého života. Věřím, že život má být dobrý a lze ho žít s lehkostí a humorem. Nedaří se mi to vždy, ale už vím, že jestli se to daří, nebo ne, záleží pouze na mně.


Více fakticky
Vyrostle jsem na Vysočině, kde jsem také 15 let organizoval tábory a zážitkovky. V Praze jsem vystudoval mezinárodní ekonomii a během toho byl na zkušenou v Koreji, Keni, SAR a Čadu. Čtyři roky jsem vedl tým lidí podporující pěstounské rodiny. Zároveň 6 let lektoruji globální vzdělávání pro studenty a učitele. Rok jsem organizoval nenásilnou rebelii za život v environmentálním hnutí Extinction Rebellion. Nyní se znovu pouštím do nových vod a doufám, že se k plavbě připojíš.


Více osobně
Zatímco druzí na mě oceňují klid, já si užívám, když se mi podaří naštvat. Nerad dělám chyby, ale dělám jich dost. Někdy si pak trhám vlasy, abych nakonec zjistil, že to žádná chyba nebyla. Jednou jsem snědl dvě čokolády na posezení. Mňam :)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?