Arabština pro cestovatele

28ocqzlbpqh3khm-ja2.jpg

Lenka Hrabalová

Jsem vystudovaná arabistka a íránistka a ve vzdělávání pokračuji na doktorském studiu na Univerzitě Palackého. Díky svému studiu jsem v posledních deseti letech Více o lektorovi »

3609080-foto-naucmese.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

O co jde:

Arabština pro cestovatele je čtyřhodinový intenzivní kurz nejenom arabského jazyka, ale také arabské kultury, jehož cílem je připravit našince pro cestu na Blízký východ či do Severní Afriky tak, aby se dokázal vyhnout všem možným záludnostem a věděl, co má očekávat. 

Co nás čeká: 

Během kurzu se seznámíme se základní slovní zásobou, rozdělenou podle témat a regionů (protože co platí v Egyptě, nemusí už platit v Jordánsku a stoprocentně už nebude platit v Maroku). Procvičíme si, na co se ptát, jak se ptát a proč se ptát. 

V další části kurzu proběhne představení arabské kultury a jejích odlišností a spletitostí, seznámení s islámem a základní tipy, jak se chovat a nechovat v muslimských zemích. Kam můžete, kam nemůžete a co můžete na cestách čekat. Váháte například se vstupem do mešity? Které dveře? Co s botama? Co s očima? A co s foťákem? Nebo vás někdo pozval ke své matce na večeři? Nějaký taxikář vám nechce vrátit peníze? To všechno budou témata našeho povídání.

Proč přijít:

Můžu nabídnout zkušenosti se životem v Maroku, Jordánsku a Tunisku a zkušenosti s cestováním po dalších arabských (a muslimských) zemích. Kromě velmi dobrých jazykových znalostí mám řadu cestovatelských rad a drobných vychytávek, které usnadní život a pohyb v arabském světě.

Pro koho:

Kurz je určen pro všechny cestovatele každého věku, ať už plánují vyjet do arabských zemí, nebo se prostě jenom zajímají. Kurz bude primárně zacílený na začátečníky.

V ceně kurzu je:

Malá brožurka se slovíčky a cestovním tahákem, drobná orientální svačinka a pohoštění.

S sebou:

Papír a tužku, otázky.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.