20150723-103722-pn.jpg

Petr Novák

Na Naučmese od 23. 7. 2015, vedl/a kurzy pro 15 účastníků.

Rozhodl jsem se stavět domy ze dřeva, a proto jsem vystudoval obor dřevostavby a několik let pracovat ve firmě, která dřevostavby stavěla jak v Čechách, tak za polárním kruhem. Se svými klienty jsem procházel jejich zakázky od první schůzky až po předání klíčků (a mnohdy jsme zůstali v kontaktu i dlouho poté).

Už na škole jsem si však uvědomil, že u nás v České republice chybí základní uživatelské informace a povědomí o dřevostavbách a o stavbě domů obecně. Má praxe mě v tom pouze ujistila, když jsem se neustále potkával s lidmi, kteří chtěli stavět vzdušné zámky, ale neměli na to vhodný pozemek, dostatek času nebo prostředků. Často se však svých snů nechtěli vzdát a tak své sny dlouhá léta stavěli svépomocí, nebo si koupili zbytečně velké typové domky za zbytečně velké hypotéky…

Proto jsem založil portál Dřevostavitel.cz a snažím se lidem vysvětlit, že postavit dům není procházka růžovou zahradou, současně to ale nemusí být peklo. Když si s sebou vezmou tužku, papír, (kalkulačku), zdravý rozum a základní znalosti, na konci dojdou ke svému novému domu a ani u toho nemusí přijít o všechny životní úspory, iluze ani nervy.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.