Anglická konverzace na čerstvém vzduchu

48d7uwuolqbxv9d-v-trave-1458x1458.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky navíc jako lektor / mentor / průvodce životem. Učím jednotlivce i ve firmě (např. Více o lektorovi »

48d7uwuolqbxv9d-v-trave-1458x1458.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky navíc jako lektor / mentor / průvodce životem. Učím jednotlivce i ve firmě (např. Více o lektorovi »

6ffemgbop7x-konverzace-park-700x525.jpg
v okolí Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 14 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Kdybys měl/a zájem o skupinový termín a žádný zrovna nebyl vypsaný, dej mi vědět. Není problém ho vypsat tak, aby ti to vyhovovalo.

Ať už začátečníci nebo pokročilí, jakmile se pokusíte domluvit, zjistíte, že je to těžší naživo než na papíře. Slovíčka odmítají vylézt na denní světlo, i když tam někde v hlavě jsou.

Číst v angličtině knížky je super na slovní zásobu. Sledovat filmy v původním znění zase pomáhá porozumět. Na mluvení ale pomáhá jen jedno - mluvit.


Pro jakou úroveň je konverzace určena?

Dokážeš se už aspoň trochu vyjádřit písemně? Pak stojí za to začít mluvit.

Ale já se fakt neumím vyžvejknout...
Cílem není vybrušovat každou větu do dokonalosti. Aby se člověk něco naučil a vytrval, potřebuje mít z učení dobrý pocit. Nemusíš se bát, že ti na každou chybu budu deset minut něco vysvětlovat. Budeš mluvit, jak dokážeš, občas ti něco vysvětlím, občas řeknu celou větu lépe - neboj se :-) Cílem je mluvit, ne poslouchat. Najdeme společně cestu, která ti sedne. Mám neskonalou trpělivost.

Potřebuju jen osvěžit před pracovním pohovorem
Dobrý nápad. Nasimulujeme si, co potřebuješ. Některé termíny nejspíš budu potřebovat vysvětlit, některým ani rozumět nemusím. Ale to nevadí - hlavně, že budeš mluvit.

Po jedné lekci se moc mluvit nenaučím, proč nemáš pravidelný kurz?
Máš pravdu, pro větší posun to chce mluvit pravidelně. Jenže když budu chtít, abyste se hned na začátku upsali na půl roku dopředu, tak se ti nebude chtít a nakonec nezačneš vůbec.

Cena je za hodinu a půl, déle už by tě povídat nebavilo. Můžeme se pak domluvit na pravidelných schůzkách nebo jednou za čas, jak budeš mít čas a chuť.

Jaké je téma?
To si vyber ty. Je vlastně jedno, o čem si budeme povídat. Cílem je naučit se najít způsob, jak se vyjádřit sice ne úplně přesně, zato rychle a s pomocí slovíček, které už znáš.

Ale vždyť nejsi rodilý mluvčí!
To nejsem :-) Jestli dokážeš rodilému mluvčímu rozumět, tak radši konverzuj s ním. Já jsem pro ty ostatní případy. Třeba se se mnou budeš méně stydět mluvit anglicky.

Ani učitel... vždyť ti jsi... co vlastně děláš?
Částečně programátor, částečně lektor a mentor. Přes deset let dělám pro zákazníky z Kanady, USA i jinde po světě. E-mail na všechno nestačí, složité věci se musejí řešit po telefonu nebo přes Skype. Dřív jsem si i přivydělával překládáním. Poslední roky čtu/píšu víc anglicky než česky.

Tak vezmi pejska na procházku a prosvišti si při tom angličtinu.

 

120px-Facebook_icon.svg.pngFacebooková událost
 
 

Víš, že Petr vede také tyto kurzy?

Víš, že Petr vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.