Anglická konverzace na čerstvém vzduchu

7109170-l-1169x1169.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes deset let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky víc jako lektor / mentor. Baví mě předávat, co jsem se naučil. Neboj, mám nezměrnou trpělivost. Učím jednotlivce i ve firmě, podílel jsem se na Více o lektorovi »

7109170-l-1169x1169.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes deset let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky víc jako lektor / mentor. Baví mě předávat, co jsem se naučil. Neboj, mám nezměrnou trpělivost. Učím jednotlivce i ve firmě, podílel jsem se na Více o lektorovi »

6ffemgbop7x-konverzace-park-700x525.jpg
v okolí Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Kurz již navštívilo 13 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Aktuálně pouze termíny během pracovních dní 8:00 - 17:00.

Ať už začátečníci nebo pokročilí, jakmile se pokusíte domluvit, zjistíte, že je to těžší naživo než na papíře. Slovíčka odmítají vylézt na denní světlo, i když tam někde v hlavě jsou.

Číst v angličtině knížky je super na slovní zásobu. Sledovat filmy v původním znění zase pomáhá porozumět. Na mluvení ale pomáhá jen jedno - mluvit.


Pro jakou úroveň je konverzace určena?

Dokážeš se už aspoň trochu vyjádřit písemně? Pak stojí za to začít mluvit.

Ale já se fakt neumím vyžvejknout...
Cílem není vybrušovat každou větu do dokonalosti. Aby se člověk něco naučil a vytrval, potřebuje mít z učení dobrý pocit. Nemusíš se bát, že ti na každou chybu budu deset minut něco vysvětlovat. Budeš mluvit, jak dokážeš, občas ti něco vysvětlím, občas řeknu celou větu lépe - neboj se :-) Cílem je mluvit, ne poslouchat. Najdeme společně cestu, která ti sedne. Mám neskonalou trpělivost.

Jaké je téma?
To si vyber ty. Je vlastně jedno, o čem si budeme povídat. Cílem je naučit se najít způsob, jak se vyjádřit sice ne úplně přesně, zato rychle a s pomocí slovíček, které už znáš.

Po jedné lekci se moc mluvit nenaučím, proč nemáš pravidelný kurz?
Máš pravdu, chce to pravidelně. Jenže když budu chtít, abyste se hned na začátku upsali na půl roku dopředu, tak se ti nebude chtít a nakonec nezačneš vůbec.
Cena je za hodinu a půl, déle už by tě povídat nebavilo. Můžeme se pak domluvit na pravidelných schůzkách nebo jednou za čas, jak budeš mít čas a chuť.

Ale vždyť nejsi rodilý mluvčí!
To nejsem :-) Jestli dokážeš rodilému mluvčímu rozumět, tak radši konverzuj s ním. Já jsem pro ty ostatní případy. Třeba se se mnou budeš méně stydět mluvit anglicky.

Ani učitel... vždyť ti jsi... co vlastně děláš?
Částečně programátor, částečně učitel/mentor. Přes deset let dělám pro zákazníky z Kanady, USA i jinde po světě. E-mail na všechno nestačí, složité věci se musejí řešit po telefonu nebo přes Skype. Dřív jsem si i přivydělával překládáním. Poslední roky čtu/píšu víc anglicky než česky.

Tak vezmi pejska na procházku a prosvišti si při tom angličtinu.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?