Programování pro web (PHP/JS/SQL)

7109170-l-1169x1169.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes patnáct let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky víc jako lektor / mentor. Baví mě předávat, co jsem se naučil. Neboj, mám nezměrnou trpělivost. Učím jednotlivce i ve firmě, podílel jsem se na Více o lektorovi »

7109170-l-1169x1169.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes patnáct let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky víc jako lektor / mentor. Baví mě předávat, co jsem se naučil. Neboj, mám nezměrnou trpělivost. Učím jednotlivce i ve firmě, podílel jsem se na Více o lektorovi »

9369850-kocka-bryle-700x350.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili (14)

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

PHP, JavaScript (jQuery) a databáze (SQL) je nejjednodušší cesta, jak oživit svoje webové stránky a jak si ušetřit čas s jejich úpravami. Individuální kurz / workshop pro začátečníky i profíky. Also in English (scroll down for more).

Spočítej si, kolik tě stojí den tápání a pojď se radši zeptat mě :-)

Komu je kurz určen?

  • Jestli jsi teprve na začátku, pomůžu ti pochopit, jak to vlastně funguje, v čem psát programy, jak hledat chyby, jak rozdělit kód, aby ses v něm vyznal(a) i za rok. Někomu se hodí i samotné SQL nebo jQuery. Do půl hodiny uvidíš výsledky.
  • Pokročilejší zase ocení seznámení s Nette (PHP) nebo Knockoutem či Handlebars (JS) a řešení obvyklých problémů.
  • Profíkům usnadním přechod na Nette, pomůžu s řešením konkrétních problémů.
  • Správcům webu, kteří jen chtějí pochopit, jak to celé funguje.
  • Analytikům a testerům, kteří jdou pomocí SQL na dřeň datům.
  • Lidem, které láká práce na volné noze, ale zatím jen sbírají odvahu.

Budeme se bavit o tom, co konkrétně ty právě teď potřebuješ. Pochopit něco, co ti zatím nedávalo smysl, najít chybu, kterou se marně snažíš už dva dny ulovit. Napiš mi, co bys potřeboval(a) vědět.

Ušetřím ti čas a trápení. Samostudium je základem, ale často je efektivnější si nechat pomoct. Neboj se o to požádat.

Zeptej se šéfa, jestli ti konzultaci se mnou firma proplatí. Někdy se stačí jen zeptat.

 

Kde bude kurz probíhat?

Sednout si můžeme buď u mě doma nebo v nějaké kavárně poblíž Jiřího z Poděbrad. Pokud nejsi z Prahy, nevadí. Přes Skype se dá sdílet obrazovka, na dálku to zvládneme taky. Klidně s sebou vezmi kámoše nebo kolegu.

 

Kdo ke mně chodí

Programátor, kterému spadl do klína cizí projekt a těžko se mu v něm vyznává. Párově programujeme a po cestě vysvětluji, co jak v Nette funguje. Platí firma.

Starší pán, kterého v důchodu zaujal JavaScript. Podílí se na vývoji knihovního systému a potřebuje aktualizovat integraci API služby třetí strany na novější verzi. Ukázali jsme si debugger a konzoli, koncept knihovny jQuery a odcházel nadšený z možností, které se mu otevřely.

Juniorní Nette programátoři ve firmě, kam pravidelně docházím mentorovat. Zkoukneme kód, který od posledně napsali, vysvětlíme si koncepty nebo technologie, které se potřebují doučit, hledáme řešení problémů. Společně se snažíme pochopit legacy kód, na kterém pracují.

Business analyst, které nikdo neměl čas a chuť pořádně vysvětlit SQL. Zavolali jsme si přes Skype a slepili dohromady, co už věděla. Vysvětlil jsem jí relace, proč se data normalizují, rozdíl mezi WHERE a HAVING. Na příště si brousí zuby na komplikovanější JOINy a vnořené SELECTy.

Projektová vedoucí v malé firmě, co dělá weby. Štvalo ji, že nerozuměla přesně termínům, které kolem ní v práci lítají, a tak se rozhodla s tím něco udělat. Nechala si je ode mně vysvětlit a měla přitom hromadu přesně cílených otázek.

Markeťak, který potřeboval líp rozumět tomu, co prodává. Taky potřeboval cíleně prodávat svůj brand a to jde bez PHP dost blbě. Přesně věděl, čeho chce dosáhnout, a chtěl se mnou probrat, jak nejlíp na to. Viděli jsme se pak ještě několikrát. Postupně mě zadarmo doporučil několika dalším lidem.

A tak dál. Prostě všechno lidi, co se chtějí učit efektivně. Popojet s pomocí a pak zase frčet po svých.

 

English version

Everything you ever wanted to know about programming for web. For beginners or professionals, covering PHP (basics or framework Nette), JavaScript (basics or libraries jQuery, Knockout, Handlebars), SQL. In person or remotely, your choice. Bring a friend if you want. Tell me what you'd like to know.

Víš, že Petr 'PePa' vede také tyto kurzy?

Víš, že Petr 'PePa' vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?