Programování pro web (PHP/JS/SQL)

48d7uwuolqbxv9d-v-trave-1458x1458.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky navíc jako lektor / mentor / průvodce životem. Učím jednotlivce i ve firmě (např. Více o lektorovi »

48d7uwuolqbxv9d-v-trave-1458x1458.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky navíc jako lektor / mentor / průvodce životem. Učím jednotlivce i ve firmě (např. Více o lektorovi »

9369850-kocka-bryle-700x350.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili (19)

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 19 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

V Praze můžeme i osobně, je to efektivnější.

PHP, JavaScript (jQuery) a databáze (SQL) je nejjednodušší cesta, jak oživit svoje webové stránky a jak si ušetřit čas s jejich úpravami. Individuální kurz / workshop pro začátečníky i profíky. Also in English (scroll down for more).

Spočítej si, kolik tě stojí den tápání a pojď se radši zeptat mě :-)

Komu je kurz určen?

  • Jestli jsi teprve na začátku, pomůžu ti pochopit, jak to vlastně funguje, v čem psát programy, jak hledat chyby (XDebug), jak rozdělit kód, aby ses v něm vyznal(a) i za rok. Někomu se hodí i samotné SQL nebo jQuery. Do půl hodiny uvidíš výsledky.
  • Pokročilejší zase ocení seznámení s Nette (PHP), Dockerem nebo Gitem, a řešení obvyklých problémů.
  • Profíkům usnadním přechod na Nette, pomůžu s řešením konkrétních problémů. Třeba psát jednotkové testy s PHPUnit ;-)
  • Správcům webu, kteří jen chtějí pochopit, jak to celé funguje.
  • Analytikům a testerům, kteří jdou pomocí SQL na dřeň datům.
  • Lidem, které láká práce na volné noze, ale zatím jen sbírají odvahu.

Budeme se bavit o tom, co konkrétně ty právě teď potřebuješ. Pochopit něco, co ti zatím nedávalo smysl, najít chybu, kterou se marně snažíš už dva dny ulovit. Napiš mi, co bys potřeboval(a) vědět.

Ušetřím ti čas a trápení. Samostudium je základem, ale často je efektivnější si nechat pomoct. Neboj se o to požádat.

Zeptej se šéfa, jestli ti konzultaci se mnou firma proplatí. Někdy se stačí jen zeptat.

 

Kde bude kurz probíhat?

Sednout si můžeme buď u mě doma nebo v nějaké kavárně poblíž Jiřího z Poděbrad. Pokud nejsi z Prahy, nevadí. Přes Skype se dá sdílet obrazovka, na dálku to zvládneme taky. Klidně s sebou vezmi kámoše nebo kolegu.

 

Kdo ke mně chodí

Programátor, kterému spadl do klína cizí projekt a těžko se mu v něm vyznával. Párově jsme programovali a po cestě jsem vysvětloval, co jak v Nette funguje. Vrátil se ke mě i později, když přešli z MySQL na Firebase a potřeboval pomoct se v ní vyznat. Platila firma.

Juniorní Nette programátoři ve firmě, kam pravidelně docházím mentorovat. Zkoukneme kód, který od posledně napsali, vysvětlíme si koncepty nebo technologie, které se potřebují doučit, hledáme řešení problémů. Společně se snažíme pochopit legacy kód, na kterém pracují.

Testeři ve stejné firmě - pomáhám jim se vyznat v SoapUI. Napsal jsem jim pro něj pár skriptů v Groovy, aby mohli testy víc automatizovat a sdílet složitá validační pravidla mezi testy. Naučili se se mnou Git, aby si nepřepisovali projekty na sdíleném disku a aby se mohli v případě nouze vrátit ke staré verzi.

Programátor, který potřeboval rozjet Docker, aby si mohl pustit, co pro něj udělal kolega z Ruska.

Business analyst, které nikdo neměl čas a chuť pořádně vysvětlit SQL. Zavolali jsme si přes Skype a slepili dohromady, co už věděla. Vysvětlil jsem jí relace, proč se data normalizují, rozdíl mezi WHERE a HAVING. Na příště si brousí zuby na komplikovanější JOINy a vnořené SELECTy.

Markeťak, který potřeboval líp rozumět tomu, co prodává. Taky potřeboval cíleně prodávat svůj brand a to jde bez PHP dost blbě. Přesně věděl, čeho chce dosáhnout, a chtěl se mnou probrat, jak nejlíp na to. Viděli jsme se pak ještě několikrát. Postupně mě zadarmo doporučil několika dalším lidem.

A tak dál. Prostě všechno lidi, co se chtějí učit efektivně. Popojet s pomocí a pak zase frčet po svých.

 

English version

Everything you ever wanted to know about programming for web. For beginners or professionals, covering PHP (basics or framework Nette), JavaScript, SQL, Git, Docker. In person or remotely, your choice. Bring a friend if you want. Tell me what you'd like to know.

Víš, že Petr vede také tyto kurzy?

Víš, že Petr vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.