Zbav se ostychu - cvičení

48d7uwuolqbxv9d-v-trave-1458x1458.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky navíc jako lektor / mentor / průvodce životem. Učím jednotlivce i ve firmě (např. Více o lektorovi »

48d7uwuolqbxv9d-v-trave-1458x1458.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky navíc jako lektor / mentor / průvodce životem. Učím jednotlivce i ve firmě (např. Více o lektorovi »

6411zwt6hzv-austin-human-628645-unsplash-700x525.jpg
někde v centru, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Můžeš se přihlásit s kamarádem / kamarádkou nebo celá menší skupina dohromady za stejnou cenu.

Komu je kurz určen?

Určeno pro účastníky kurzu Zbav se ostychu - hra s adrenalinem. Ostatní se můžete přihlásit také, pokud zbude místo. Je lepší vědět, co je na pozadí toho, co děláme.

Termín vypisuji vždy, když se nahromadí dost zájemců. Jestli nechceš čekat a chceš pro svou svobodu začít něco dělat už teď hned, napiš mi. Domluvíme individuální koučink.

 

Vytrvalost

Zbavit se ostychu je běh na dlouhou trať. Nezmizí sám o sobě po přečtení knížky nebo návštěvě kurzu. Jen soustavným tréninkem nového uvažování můžeš změnit své vzorce chování. Z teoretické části kurzu víš jak, teď je čas si vyhrnout rukávy.

Zvyk

Chceme předrátovat mozek, aby začal novým způsobem uvažovat sám osobě, aniž bys ho k tomu musel vědomě nutit. Obecně platí, že čím déle se budeš snažit, tím lépe to půjde samo, ale je tu jistá hranice, zhruba měsíc, od které to jde citelně snadněji.

Podpora

Tento kurz nabízí podporu během onoho kritického prvního měsíce. Budeme se pravidelně scházet, procvičovat, sdílet postřehy a triky, úspěchy i neúspěchy. Čtyři setkání a skupina na WhatsApp / Messengeru pro překlenutí času mezi setkáními. Bezpečné prostředí a přátelé, kteří tě podrží. Inspirace, úspěchy, které chceš mít taky.

Gamifikace

Pomůžu ti z tréninku udělat hru. Vyždímat ještě větší dopaminovou odměnu za každý úspěch. Nesrovnáváme se s ostatními, jen sami se sebou.

Jdi do toho

Věz, že to stojí za to. Cítit se mezi cizími lidmi jako mezi svými, cítit se bezpečně, když chci o něco požádat nebo naopak něco odmítnout.

Bavit se navazováním nových přátelství. Skrz ostatní můžeš lépe poznat sebe. Naše osobnosti jsou bohaté a s osobností každého z přátel se prolínáme jen částečně. Možná budeš překvapený/á, jaké části tebe zatím jen dřímají, protože jsi k nim nenašel/a parťáka.

Každým dnem, kdy koukáš do mobilu místo do očí, kdy se neusměješ, když se oči potkají, kdy neprohodíš něco lidského, když je příležitost - zapadáš zpátky do závěje samoty.

 

Kde budou setkání probíhat?

Někde, kde bude dost lidí. Centrum města, veřejná akce. Celou dobu budeme venku, na nohách.

Co s sebou?

Teď přes zimu teplé oblečení a deštník, když bude potřeba.

Afterparty

Zakončíme vždy v teple někde u kávy, závěrečným sdílením. Můžeme ještě zůstat a povídat si.

 

“Cestou do práce a z práce jsem výjimečně nečetl na mobilu, ale díval se po lidech. Nejdřív nuda, ale postupně jsem si začal všímat detailů, takže těch 10 stanic uteklo:) Snažil jsem se i tvářit "přístupně" a aktivněji navazovat kontakt, ale z toho nic moc nebylo, protože bez mobilu v ruce jsem byl skoro jediný. Mám v plánu ještě zkusit posbírat nějaké body trapnosti večer v baru, aspoň ze začátku i za střízliva.”


“Já pozvala na oběd kolegyni, kterou už jsem chtěla pozvat dlouho, ale neodvažovala jsem se. "Bohužel" mě neodmítla a půjde ráda :))”


“I po týdnu se dál dívám lidem do očí a dokonce uvažuju, že sluchátka nechám ležet v práci. Během víkendových nocí jsem nějakou (ovíněnou) kontaktáž zvládl a docela mi to šlo. Začínal jsem prostým “ahoj”. Pracovitější a úspěšnější kamarád mi včera napsal, tak jsem ho taky pozval na oběd. Zeptal jsem se ho na pár rad, to bych nebýt kurzu asi neudělal.”


“Moc děkujem za super tipy. Máme v plánu si naše anti-ostychové aktivity každý den psát do kalendáře a hecovat se. Postupně jsem ale zjistila, ze se chci radši zaměřit na lidi kolem sebe (v práci, u dětí ve školce, sousedy, známé). Uvědomila jsem si, že se potřebuju hecovat do budování vztahů kolem sebe a to je hlavní sdělení z workshopu, které si odnáším a na kterým budu aktivně pracovat.”

 

(autor titulní fotky Austin Human, díky!)

Víš, že Petr vede také tyto kurzy?

Víš, že Petr vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

  • 29ocsqorsv7aru4-img-20191217-184846-2.jpg
  • 2c2wga793txitsr-img-20191125-192332.jpg
  • 61a3qriwnrlptls-hotovo.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.