Profesionální ladění v PHP

7109170-l-1169x1169.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes deset let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky i jako lektor/mentor. Baví mě předávat, co jsem se naučil. Učím jednotlivce i ve firmě, podílel jsem se na školení holek z Czechitas. Dělám v PHP Více o lektorovi »

7109170-l-1169x1169.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes deset let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky i jako lektor/mentor. Baví mě předávat, co jsem se naučil. Učím jednotlivce i ve firmě, podílel jsem se na školení holek z Czechitas. Dělám v PHP Více o lektorovi »

6854950-1902580-ladeni-700x350-blur.jpg
poblíž nám. Jiřího z Poděbrad, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

> var_dump($promenna); exit;
> // scroll down for English version

Asi nejpoužívanější příkaz programátora :-) Dalo by se říct, že programování je vlastně hlavně ladění - komu z vás běží program na první dobrou, ať se přihlásí. Moc vás nebude :-)

Překlepy, neukončené apostrofy, chybějící středníky a podobné prkotiny často úplně odstraní kvalitní IDE. I tak ale zůstane dost chyb v samotné logice programu. A čím složitější program, tím větší šance, že se na dlouhé hodiny zasekneš při jeho ladění.

Věděl(a) jsi, že můžeš program zastavit na libovolném místě a pěkně krůček po krůčku se v něm posouvat dál? Přeskakovat nedůležité části a sledovat, co se děje v proměnných, které tě zajímají? Zastavit ho, až teprve když nastane nějaká konkrétní situace? Kdo tohle nezažil, bude si připadat jak v Jiříkově vidění.

Co potřebuješ umět?

Vlastně nic - ladit jako profík potřebuje i úplný začátečník. Jen o tom ještě neví :-)

Co musíš mít nainstalovaného?

Potřebujeme, aby na tvém počítači běžel webový server s Apache. Jestli s tím potřebuješ pomoct, zvládneme to taky.

Předpokládám, že nekóduješ v Poznámkovém bloku, ale jestli jo, nevadí. Ukážu ti, co umí PhpStorm a už nebudeš chtít nic jiného. Ladit jde v řadě IDE, takže jestli nějaké už používáš, měnit nemusíš.

Kdy a kde se kurz koná?

Je to vlastně individuální workshop, ale klidně vezmi s sebou kamaráda nebo kolegu. Můžeme se sejít, kdy se ti to bude hodit, v okolí Jiřího z Poděbrad, třeba v pracovna.cz nebo u mě doma. Kdybys chtěl(a), abych přišel k tobě do firmy, dej vědět, domluvíme se.

Přineseš si svůj notebook, rozchodíme spolu XDebug pod lokálním Apachem a ladění ve tvém IDE. Budeš odcházet jako profík, který netráví hodiny hledáním chyby, kterou může najít během deseti minut. Nebo mi nasdílíš obrazovku a sfoukneme to na dálku přes Skype nebo něco jiného.

English version

This is a worshop for PHP programmers who want to debug their programs like pros. Pause your script at any place, and continue line by line while watching what is happening to your variables. Jump forward skipping the boring stuff, pause only when a condition is met. Save hours of tiring var_dump() debugging.

We can either meet in person or you can share your screen with me and we can do it remotely. Sign up and bring your programming to the next level. Bring a friend if you want.

Víš, že Petr 'PePa' vede také tyto kurzy?

Víš, že Petr 'PePa' vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?