87cgqzup4f1-kr-makova-2-orez.jpg

Kristýna Maková

Na Naučmese od 6. 10. 2015, vedl/a kurzy pro 120 účastníků.

Jsem copyeditorka a content specialistka, která má ráda lidi a jejich příběhy

Miluju filmy v originálním znění a hlas Jana Třísky ve filmech s Bebelem:) Co je ale podstatnější pro kurzy, které vedu?

Mám více než 13 let zkušeností se správou webových stránek, 8 let s WordPressem. Jsem zkušená webeditorka, copywriterka, redaktorka a obsahová specialistka, vstřícná a trpělivá lektorka s mnohaletou praxí. Vedla jsem v minulosti například i kurzy počítačových dovedností pro lidi s psychickým onemocněním – jako pomoc při jejich pracovní rehabilitaci.

Mám 5 let zkušeností coby turistická průvodkyně po Praze, naposledy jako externí spolupracovnice Národní kulturní památky Vyšehrad (každý máme své koníčky, že?).

Český rozhlas: krajani i cizinci v Česku

Do Českého rozhlasu jsem nastoupila coby zelenáč v oboru v roce 2007 na pozici webeditorky ruských stránek zahraničního vysílání (Radio Praha, www.radio.cz), zastupující pro španělskou a anglickou verzi.

Postupem let jsem se začala věnovat i redakční práci a stala se externí redaktorku českého vysílání pro krajany (www.krajane.net) a také radiožurnálového vysílání pro menšiny. I na tomto je možné demonstrovat mou neustálou touhu a chuť se dále vzdělávat a (nejen) profesně růst. Na konci října 2015, se po osmi letech a osmi měsících mé působení v Českém rozhlasu završuje. Odcházím.

Volná noha: copyeditorka a content specialistka

Editování a úpravám webových stránek, psaní a úpravám článků a textů, editorským pracím na zakázku se věnuju dlouhodobě i jako živnostnice. V rámci volnonožných aktivit spolupracuju s dalšími odborníky na marketing, online-marketing, SEO, webdesign a WordPress.

Lektorka: kurzy psaní pod hlavičkou CopyAkademie.NET

Od jara 2017 pořádám kurzy pod hlavičkou CopyAkademie. Jedná se o soubor kurzů na základě mého vlastního konceptu. Spojuje v sobě teoretické i praktické. To, co se dozvíte, si budete moct vyzkoušet. Získáte vždy cennou vazbu od spolukurzistů i ode mě.

Co umím?

Mám široký záběr a rozhled. Pracuji ve webovém prostředí v několika světových jazycích, a to i v rámci jazykových lokalizací webových stránek. Ovládám angličtinu na úrovni pokročilý a ruštinu na úrovni středně pokročilý. Dorozumím se i španělsky a občas německy. Francouzština a polština mi znějí hezky. S klingonštinou a esperantem na mě nechoďte.

Ráda si hraju se slovy, a to mě nejen živí, ale i baví. A to hodně. Ráda poslouchám příběhy a moc ráda je zaznamenávám nebo předávám dál.

Orientuju se v oblasti kultury, cestování (turismu) a historie, v krajanské tematice a oblasti menšin a expatů, také v tématech týkajících se životního stylu, a to i ve smyslu všemožných alternativ.

Ráda sdílím to, co umím a vím. Ráda pracovně propojuji lidi, kteří něco umějí a chtějí to sdílet. Ráda se učím od druhých.

Kristýna

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.