Slavíme 5. narozky!
Kristýna Maková

Kristýna Maková

Na Naučmese od 6.10.2015, vedl/a kurzy pro 53 účastníků.

Jsem copywriterka a ideamarkerka.

Miluju filmy v originálním znění a hlas Jana Třísky ve filmech s Bebelem:) Co je ale podstatnější pro kurzy, které vedu?

Mám více než 12 let zkušeností se správou webových stránek, 7 let s WordPressem. Jsem zkušená webeditorka, copywriterka, redaktorka a obsahová specialistka, vstřícná a trpělivá lektorka s mnohaletou praxí. Vedla jsem v minulosti například i kurzy počítačových dovedností pro lidi s psychickým onemocněním – jako pomoc při jejich pracovní rehabilitaci.

Mám 4 roky zkušeností coby turistická průvodkyně po Praze, naposledy jako externí spolupracovnice Národní kulturní památky Vyšehrad (každý máme své koníčky, že?).

Český rozhlas

Do Českého rozhlasu jsem nastoupila coby zelenáč v oboru v roce 2007 na pozici webeditorky ruských stránek zahraničního vysílání (Radio Praha, www.radio.cz), zastupující pro španělskou a anglickou verzi.

Postupem let jsem se začala věnovat i redakční práci a stala se externí redaktorku českého vysílání pro krajany a také radiožurnálového vysílání pro menšiny. I na tomto je možné demonstrovat mou neustálou touhu a chuť se dále vzdělávat a (nejen) profesně růst. Na konci října 2015, se po osmi letech a osmi měsících mé působení v Českém rozhlasu završuje. Odcházím.

Volná noha

Editování a úpravám webových stránek, psaní článků a textů na zakázku se věnuju dlouhodobě i jako živnostnice. V rámci volnonožných aktivit spolupracuju s dalšími odborníky na marketing, online-marketing, SEO, webdesign a WordPress.

Velmi přínosná je pro mě spolupráce s Honzou Bienem, a to především díky tomu, že jsem se postupem času stala jednou z jeho mentee, ačkoliv se každý z nás věnuje jinému oboru. I díky němu jsem se začala úzce specializovat právě na copywriting a content management. Vždy s radostí textuju weby kompletně navržené a realizované Zbyškem Nádeníkem a Jakubem Kadeřávkem. Vřele mohu doporučit i online marketingového stratéga Michala Krutiše, se kterým jsem v posledních letech spolupracovala na několika zajímavých projektech, a e-commerce stratéga Jirku Chomáta, díky kterému už vím, co znamená #PodnikamZmeny.

Co umím?

Mám široký záběr a rozhled. Pracuji ve webovém prostředí v několika světových jazycích, a to i v rámci jazykových lokalizací webových stránek. Ovládám angličtinu a ruštinu na úrovni středně pokročilý.

Ráda si hraju se slovy a psaní mě nejen živí, ale i baví. A to hodně. Ráda poslouchám příběhy a moc ráda je zaznamenávám.

Orientuju se v oblasti kultury, cestování (turismu) a historie, krajanské tematice a oblasti menšin a expatů, také životního stylu, a to i ve smyslu všemožných alternativ.

Ráda sdílím to, co umím a vím. Ráda pracovně propojuji lidi, kteří něco umějí a chtějí to sdílet. Ráda se učím od druhých.

Kristýna

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.