Digitální nomádství

69ympyzwxhzvfr4-prostor39-square.jpg

Adam Marčan

Věřím, že je lepší žít než hromadit a od toho se odvíjí můj život. Rád se pohybuju na hraně mezi spoustou lidí a samotou. Fotím, žiju, píšu a raduju se. Bavím Více o lektorovi »

69ympyzwxhzvfr4-prostor39-square.jpg

Adam Marčan

Věřím, že je lepší žít než hromadit a od toho se odvíjí můj život. Rád se pohybuju na hraně mezi spoustou lidí a samotou. Fotím, žiju, píšu a raduju se. Bavím Více o lektorovi »

6890190-nomad2.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 424 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Potřebujete ke své práci jen počítač s připojením na internet? Případně tužku, papír a mobil? Rádi cestujete a poznáváte nová místa? Tak proč zůstávat pořád doma?

Pojďte se mnou vystoupit z dogmatu zavedených způsobů práce. Žijeme ve 21. století a nikdy nebylo jednodušší cestovat, poznávat a přitom udržitelně pracovat.

Kouzlo digitálního nomádství

Při cestování nepřestáváte pracovat. Cestujete většinu času na místech, kde jsou vaše náklady na život stejné, nebo dokonce nížší než doma. Společně s vlastní disciplínou a skromností je to klíčem k udržitelnému životu na cestách.

Obsah kurzu jsem sestavil do tří pilířů:

 1. Jak si nastavit život, aby to klaplo
  Filozofická část, která je pro mne zásadní a přesahová – i kdyby člověk nikam neodjel, pořád mohou tyto myšlenky zásadně změnit jeho život.
  Srozumitelně se pobavíme o tom, jak vnímám: společenský systém kolem nás, lidskou zábavu a potřeby, jídlo, dovednosti, bytí offline versus online, rozšiřování vlastní svobody opouštěním zažitého pohodlí. 

 2. Co zařídit před odjezdem
  Filozofická: Zeptat se vůbec sám sebe proč a kam vlastně chci odjet? A velmi praktické: Jak získat dva i více pasů? Na co si dát pozor u mezinárodních řidičáků? Které pojištění vychází nejlépe na dlouhodobější pobyty a které můžete prodloužit i ze zahraničí? Jak pořešit poštu, sepsání plné moci, očkování, platební karty, víza.... taky vám ukážu co s sebou vozím za věci a jak nad nimi přemýšlím. Podstatná část je o elektronice, jak řešit zálohování, připojení na net, tipy na software, který mi pomáhá při práci a komunikaci na dálku. 

 3. A jsme na cestě / na místě! 
  Kde přespat či dlouhodobě bydlet. Jak si řídím cashflow a soustředit se na práci tak, abych s brekem nejel brzo domů. Nomádství jako skvělá příležitost k novým návykům. Jak se udržet dlouhodobě v psychické pohodě? Jak cestovat v páru (a nezabít se)? Jak na zero-waste cestování. Nebude chybět ani to, co se mi fakt nepovedlo a jaké úskalí na nomádství vidím.

I když budu mluvit hodně já, nebude to přednáška – a právě proto držím maximální počet účastníků na hranici kolem 10 lidí. Záleží mi na tom, abychom měli prostor se trochu mezi sebou poznat, měli jste prostor se na cokoli kdykoli ptát a vyzkoušeli si i několik praktických cvičení.  

Více než 5 let jsem na cestách

 • 4,5 měsíce ve španělské Malaze + měsíc v Barceloně a týden v Maroku a Paříži (začátek roku 2013) 
 • 5 měsíců v Jihovýchodní Asii: Thajsko, Malajsie, Indonésie, Vietnam, Kambodža
 • Velmi intenzivní 5 měsiční cestu (na jednom místě cca 14 dní) mezi třemi světadíly na přelomu roku 2015-2016. Pro mě neskutečná jízda mezi velmi jinými místy jako Madrid, Málaga, Granada, Seville, Lisbon, Brusel, Bratislava, Brno, Praha, Istanbul, Bangkok, Bali, Saigon, Da Nang, Frankfurt a San José v Kostarice, uf uf... :) 
 • Od začátku roku 2016: 4,5 měsíce ve Střední Americe: Kostarika, Nicaragua, El Salvador, Guatemala a Mexiko a pak Švýcarsko, Srbsko, Thajsko, 2 měsíce offline v Indii, Srí Lanka a Bali.
 • Od února do května 2018 opět v Jihovýchodní Asii. 

V mém životě cítím rovnováhu mezi konzumem (cestováním a poznáváním) a tvorbou (prací na Naučmese.cz). Moc rád se s vámi podělím o to, co jsem se na cestách naučil a prožil.

Těším se na naše setkání! ♥ Adam 

---

 • Pokud budete mít zájem, můžeme po kurzu zajít na pivo a povídat si dále o čemkoliv. Já moc rád :)
 • Po kurzu vám e-mailem zašlu elektronické zápisky z kurzu a spoustu odkazů na služby a informace k prozkoumání.
 • Připravil jsem pro vás tento web s mými 8 oblibenými místy pro nomádění.

Jste nedočkaví nebo nepřesvědčeni? :) 

Rozhovor o digitálním nomádství a Naučmese v DVTV

Víš, že Adam vede také tyto kurzy?

Víš, že Adam vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.