8xa2aplp4xg-20150929-kafe.jpg

Martina Vančáková

Na Naučmese od 31. 12. 2017, vedl/a kurzy pro 16 účastníků. Navštívil/a 7 kurzů.

Jsem psycholožka, lektorka a maminka čtyř dětí, z nichž dvě romské máme s manželem v dlouhodobé pěstounské péči. Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Univerzitě Karlově, kde jsem následně studovala také obor romština/romistika u prof. Mileny Hübschmannové.

Můžete si poslechnout rozhovor v Českém rozhlase, který se mnou vedla Veronika Lucassen. 

Náhradní rodinné péče se věnuji již od dob studií, od r. 2004 pracuji výhradně v této oblasti. Mám zkušenosti v přímé práci (poradenství) s klientskými rodinami, v současnosti spolupracuji s více organizacemi v oblasti vzdělávání náhradních rodin. Připravuji besedy, semináře a zážitkové aktivity pro pěstouny a jejich rodiny, přednáším odborné i široké veřejnosti, v několika krajích ČR se účastním příprav budoucích pěstounů a osvojitelů. V minulosti jsem se věnovala také několika klientkám, které se rozhodly kojit své adoptované dítě.

Před 15 lety jsme se dvěma kolegyněmi vytvořily projekt „Amaro drom/Naše romské dítě“ s celorepublikovou působností, který zážitkovou formou pracuje s tématem identity etnicky odlišných dětí v NRP.

 

Martina

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?