8i790lbbucgs5cx-schody-new.jpeg

Marcela Avramopulu

Na Naučmese od 2. 12. 2018, vedl/a kurzy pro 8 účastníků.

Jsem poradce zdravého životního stylu a somatický kouč. Kdybych měla kouzelnou hůlku, začarovala bych nás, abychom se měli všichni dobře. Protože ji (zatím :)) nemám, pomáhám lidem mít se líp tím, co umím. 

Přes deset let dělám osvětu o zdravém životním stylu a o potravinách - v médiích, na workshopech i při osobním poradenství. Baví mě to, nabíjí a dává mi to velký smysl. Informace předávám empaticky, jednoduše, tak aby byly lehce převoditelné do praxe. Bez "ortodoxních" doporučení a s ohledem na individiualitu klienta. Chodí ke mně lidé, kteří chtějí jíst líp, žít líp nebo i zhubnout.

A protože všechno souvisí se vším a na našem zdraví se podílí i naše psychika, pomáhám klientům dosáhnout osobní spokojenosti pomocí somatického koučování. Koučování prolínám i do poradenství, ale jinak je to samostatná linka.

Ve zkratce něco o koučování. Ke kouči člověk chodí, když chce dosáhnout nějaké konkrétní, ale třeba i nekonkrétní změny. V osobním životě, ale i v pracovním. 

Kouč klientovi neradí, kouč se jenom šikovně ptá a vede ho k jeho cíli, zatímco na všechna řešení si člověk přichází sám. A věřte, že v každém z nás je ukryto mnohem víc síly a nápadů, než si myslíme. Jen k nim bez kouče nemáme přístup. A co znamená somatické? Soma = tělo. Kromě otázek somatický kouč někdy používá různé kreativní techniky, které klienta dostávají do příjemného flow a odpovědi a řešení pak přicházejí ještě snáz. 

Jestli Vás zajímá můj pracovně osobní příběh, můžete si poslechout na podcastu ve Spotify nebo webu Radia Dab rozhovor, kdy jsem byla hostem Kateřiny Kubalové v pořadu Až na dřeň.

A pokud se radši díváte a zajímají vás potraviny a různé tipy a vychytávky, můžete zhlédnout některé z videí, která jsem natočila pro ČT nebo pro Vimcojim.cz 

 

Marcela

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.