Zbav se ostychu - hra s adrenalinem

48d7uwuolqbxv9d-v-trave-1458x1458.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky víc jako lektor / mentor / kouč. Učím jednotlivce i ve firmě (Zásilkovna, Economia), Více o lektorovi »

48d7uwuolqbxv9d-v-trave-1458x1458.jpg

Petr 'PePa' Pavel

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky víc jako lektor / mentor / kouč. Učím jednotlivce i ve firmě (Zásilkovna, Economia), Více o lektorovi »

906p6lf2g9t-jj-jordan-620379-unsplash-700x525.jpg
někde v centru, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 50 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Sháním ještě jednoho člověka, který by mi dal nahlédnout do své hlavy (uživatelský výzkum). Za asi půl hodiny tvého času nabízím 15% slevu na individuální termín. No neber to :-) Ozvi se mi na petr.pavel@pepa.info

 

Individuální znamená na míru - méně o mně, víc o tobě. Každého tlačí bota někde jinde. Můžeme tak jít víc do hloubky než na skupinových kurzech. Společně vymyslíme tréninkové cíle. Koučink ti může pomoct i v jiných oblastech.

Jednou za čas vypisuju skupinové kurzy, když se nahromadí dost zájemců. Vyjdou levněji a poskytnou ti dost materiálu, aby mohl/a začít bezpečně trénovat.

Proklikej se na můj Facebook a napiš mi, že máš zájem. Nebo si aspoň kurz přidej na seznam přání. Tahle malá výzva tobě samotnému ukáže, jestli chceš pro překonávání ostychu i něco udělat nebo jestli si jen chceš poslechnout další přednášku.

Před dvěma roky jsem se rozhodl vyzkoušet si, jaké je to být extrovert. Od mala nesmělý, zalezlý za počítačem, záviděl jsem extrovertům jejich bezprostřednost. Teď už vím něco o psychologii a zjistil jsem, že si můžeme zvolit, jací budeme. Rozhodl jsem se to vyzkoušet a metodicky se ostychu zbavit.

Na začátku to drhlo. Připadal jsem si jako šílenec. Trapnej, trapnej, trapnej. Pak mi do cesty přišla zásadní přednáška na TEDu a od té doby to začala být hra. Přidalo se pár knížek a přátel (díky Tome, Janko, Ricky) a postupem času mě zbavování ostychu začalo fakt bavit. Po půl roce jsem si uvědomil, že jsem vlastně dosáhl cíle.

Nevadí mi telefonování, nebojím se kohokoliv oslovit. Vedu kurzy, moderoval jsem konferenci. Nebojím se být sám sebou před cizími i blízkými lidmi. Být upřímný. Kdybych se nezbavil ostychu, asi bych nikdy nepoznal tantru.

 

Čteš tenhle popis, protože by ses chtěl/a změnit také. Dokázat oslovit tu slečnu v kavárně, troufnout si říct šéfovi o vyšší plat, uvolněně konverzovat se zákazníky na veletrhu.

Pojďme si na rovinu říct, že návštěvou dalšího kurzu, přečtením další knížky, shlédnutím dalšího videa se nic zázračně nezmění. Musíš začít trénovat. Slyšel/a jsi někdy o klavíristovi, který by se naučil hrát čtením knížek?

Tenhle kurz není o jednorázovém zablbnutí. Šlehnout si adrenalin a pak se vrátit domů do svého starého života. Adrenalin bude, to jo, ale budeme s ním pracovat vědomě. Cílem kurzu je pomoci ti stanovit cíle a způsob tréninku. Změnit tvé vnímání o tom, co je dobře a špatně. Nasměrovat tvou pozornost při akci správným směrem. Pomůže ti v tom sada technik, které jsem posbíral a vyzkoušel na vlastní kůži. Konkrétní postupy a jejich psychologické pozadí.

Za pár měsíců můžeš na vlastní kůži pocítit, že to jde. Získal jsem neskutečnou svobodu a lehkost. Přál bych si, abys ji zažil/a také.

Opravdu se může z introverta stát extrovert? Asi ne, ale zbavením se ostychu můžeš objevit, kým skutečně jsi. Až získáš volnost projevovat se autenticky, přestaneš řešit introverzi a extroverzi :-)

 

Komu je kurz určen?

Každému, kdo cítí, že ho omezuje ostych, kdo by chtěl být smělejší v komunikaci, nebát se víc otevřít.

 

Kde bude kurz probíhat?

Někde, kde bude dost lidí. Bloky teorie jsou prostřídány dobrovolnými, praktickými cvičeními toho, co jsem právě vysvětlil. Opravdu bude ok, když se jich nezúčastníš.

Přes zimu v nějaké pasáži v centru, přes léto v Zahradní restauraci na Letné.

 

Afterparty

Po kurzu můžeme ještě zůstat a povídat si. Přidávám drobné tipy a i ostatní účastníci mívají k tématu zajímavé postřehy. Osmělí se i ti, kteří se ostýchali mluvit během kurzu.

 

Následující týdny

Zbavení se ostychu je vytrvalostní běh, ne sprint. Když budeš trénovat, neexistuje síla, která by tě zastavila. Šikovným výběrem tréninkových cílů a postupů si můžeš práci ušetřit a já doufám, že v tom ti můj kurz pomůže. Když budeš chtít, rád ti pomůžu i po kurzu. Stačí odpovídat na moje e-maily. Nebudeš na to sám/sama.

Absolventi kurzu mají 10% slevu na koučink.

 

Zkontroluj si, pod jakým e-mailem ses zaregistroval/a na Naučme se. Po přihlášení ti pošlu malé cvičení, tak ať na něj máš dost času.

 

Kdo bude chtít se do tréninku opřít ještě intenzivněji, může zkusit navazující kurz - cvika. Termíny vypisuji, když zjistím, že je dost zájemců. Dej mi vědět.

Nebo se mi ozvi a domluvíme individuální koučink. Správným směrováním pozornosti a vědomým tréninkem dokážeš divy.

 

120px-Facebook_icon.svg.pngFacebooková událost

 

(autor titulní fotky JJ Jordan, autor fotky Letné neznámý, autor fotky Kavárny Creperie R. Agus - díky všem)

Víš, že Petr vede také tyto kurzy?

Víš, že Petr vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

  • 6wfzi52gntlfxto-img-20200806-194445.jpg
  • 634jssibgz6o2eg-img-20220428-190633-2.jpeg
  • 898fz3emdzlsvbn-kavarna-creperie-quadrio.jpg
  • 1x0xl6ogytcmoc6-img-20200113-205153.jpg
  • 93u1h21lka5-img-20190926-200425-tenhle.jpg
  • 1s6w2cst89v-img-20190806-201411-2.jpg
  • 56lz5kv0k41-img-20190815-201511-3.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.