Webové lego? Drupal! II.

7439460-pavel-ovesny-800-ctverec.jpg

Pavel Ovesný

Baví mě život na volné noze, pro který se snažím nadchnout i ostatní. Proto vzniknul můj první kurz Punkové podnikání, kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme... Více o lektorovi »

20121206-152306-drupal_lego.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Tento kurz přímo navazuje na předchozí Webové lego? Drupal!, ve kterém jsme si ukázali základní nastavení Drupalu a představili na prototypu webu cestovní kanceláře většinu z jeho nejmocnějších zbraní - systém regionů a bloků, práci s obrázky, vytváření různých typů obsahu s různými políčky a "všemocný" modul Views, se kterým jde z vložených dat postavit prakticky cokoliv.

V tom budeme také pokračovat

  • ukážeme si další triky a užitečné postupy v rozhraní Views (pokročilé filtrování, relace mezi různými typy obsahu, cacheování stránek, využití pro slideshow...)
  • představíme další často používané moduly Date (práce s daty), Node a User Reference (propojení mezi různými typy obsahů a uživatelů), Webform (různé formuláře odesílané na e-mail), moduly vhodné pro SEO, práci s audiem a videem a mnoho dalších.
  • pokud zbyde čas, naznačíme si řešení frekventovaných úkolů z mojí praxe nebo podle vašeho zadání

Pro koho je kurz určený

  • absolventům předchozího kurzu Webové lego? Drupal!
  • samoukům začátečníkům, kteří už Drupalu alespoň trochu rozumnějí, a chtějí si rozšířit znalosti a pochopit některé souvislosti (před setkáním vám ke studiu poskytnu projekt, který jsme vytvořili na prvním kurzu)

Co je vhodné znát

  • základy Drupalu (naznačené výše)

Z kurzu si odnesete rozpracovaný projekt, který budete moci dále pitvat a testovat, tipy na další zdroje ke studiu, videocasty a doufám také pořádnou chuť seznamovat se s Drupalem ještě blíže.

Pokud vás zajímá, jak vytvořit vlastní grafickou šablonu pro Drupal, doporučuju třetí díl seriálu Webové lego? Drupal! III. - Jak na grafickou šablonu.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.