Myšlenkové mapy pro studenty

3t7y392r6f2306m-img-3209.jpeg

Daniel Gamrot

Posledních devět let působím jako trenér osobní produktivity a konzultant využití moderních digitálních nástrojů ve firmách. Byl jsem také šéfredaktorem Mít vše Více o lektorovi »

20131010-120156-2013-10-10-11.52.07.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 40 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Při studiích na středních nebo vysokých školách je neustále potřeba vybírat si ze záplavy informací ty důležité. Jako studenti ztrácíte čas probíráním "omáčky" kolem klíčových informací. Dávat pozor na přednáškách a do toho si zapisovat je nezáživné, nejste schopni se soustředit na pochopení látky, máte problém vybavit si při zkoušení nebo na písemkách to, nad čím jste několik dní a nocí oka nezamhouřili.

Vytvořil jsem během své praxe stovky myšlenkových map, ať už byl cílem brainstorming, vybavení si konkrétního tématu, plánování projektu nebo vypisování si poznámek z tisícistránkových knih ke zkouškám. Stejně tak jsem stovky lidí provedl technikou myšlenkového mapování - manažeři, konzultanti, programátoři, obchodníci nebo podnikatelé. A v neposlední řadě také studenti! Potvrdil jsem si, že přidaná hodnota mapování na školách není smyšlenkou, ale že tato technika skutečně funguje. Že pomáhá, zefektivňuje učení nebo zkvalitňuje psaní semestrálních prací. Oblastí, které mindmapping během vašich studií pozitivně ovlivní, je nespočet.

Na počátcích byly často pochyby ze strany účastníků. Výsledkem čtyřhodinového semináře však je pro naprostou většinu odhalení smyslu práce s vizualizací myšlenek a klíčovými informacemi právě v podoby myšlenkové mapy. Nebudu vám tuto techniku prezentovat, je to zase jen "omáčka", ale...

...naučím vás používat ji prakticky pro

  • zkrácení poznámek, které vytváříte na přednáškách,
  • vypisování informací z knížek,
  • práci na individuálních i skupinových projektech (spolupráce s ostatními, udržení přehledu),
  • kvalitnější přípravu referátů, slohových prací a protokolů,
  • učení se na zkoušky a lepší zapamatování si informací,
  • souboj s "oknem" při zkoušce nebo u psaní testu, kdy je pro vás obtížné najít informaci v hlavě,
  • psaní bakalářské nebo diplomové práce.

To vše budeme zkoumat se špetkou teorie, ale hlavně praktikovat. Odnesete si dárek, vlastní mapy i materiály, které vám v budoucnu pomohou v mindmappingu pokračovat. Pomůcky pro tvorbu map budou na místě. Celý kurz proběhne v příjemném a klidném prostředí s možností občerstvení. A hlavně - potkáte další lidi se stejným záměrem, takže si na místě vyměníme názory, zkušenosti a postřehy a navážeme nové známosti!

Budu se na vás těšit!

Doprovodné fotky

  • 20131010-120404-_MG_3152.jpg
  • 20131010-120405-_MG_3147.jpg
  • 20131010-120405-_MG_3149.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.