Jak zkrotit vnitřního kritika

12k3z67npcxflfr-irena-pajerova-kolecko.jpeg

Irena Pajerová

Jsem lektorka jazyků a jazyková mentorka s 20letou praxí. Založila jsem projekt Rozmluvme se, protože chci dát každému dítěti, studentovi, pracujícímu, rodiči Více o lektorovi »

12k3z67npcxflfr-irena-pajerova-kolecko.jpeg

Irena Pajerová

Jsem lektorka jazyků a jazyková mentorka s 20letou praxí. Založila jsem projekt Rozmluvme se, protože chci dát každému dítěti, studentovi, pracujícímu, rodiči Více o lektorovi »

2p4m1gsqf1q-foto-1-miguel-bruna-503098-unsplash-2.jpg
Vršovice (širší centrum), Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 28 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Tento termín je individuální - termín a místo je v Praze po domluvě (Vršovice, širší centrum) nebo online. Konzultace probíhá podle potřeby 40-55 minut. Další informace na e-mailu, který obdržíte po přihlášení a zaplacení kurzu.

Všichni známe vnitřní hlas, který nás samotné někdy chválí, jindy kritizuje, někdy nám dodává odvahu a jindy naše sebevědomí podkopává. Co dělat, když se z našeho vnitřního pomocníka stane věčný kritik, který nás sráží a brání nám v životní cestě?

Během kurzu se podíváme na to, kde se v nás vnitřní kritik bere, čím ho můžeme nevědomě posilovat, ale především, jak jej postupně umlčet a vzít mu moc nad naším životem.

O čem konkrétně je kurz?

 1. Nejdříve představíme koncept vnitřního kritika a jeho souvislost s naší sebehodnotou. Budeme prozkoumávat, odkud se vzala naše představa o nás samých, v čem si věříme a jsme dobří, ale především jaká jsou naše slabá místa, za co se nejčastěji kritizujeme. Budeme hledat, jakou mají naše slabá místa historii, kdo nás v minulosti kritizoval a kdo nás kritizuje teď, jak moc je tato kritika oprávněná?
 2. Vyzkoušíme si různé techniky, jak vnitřního kritika poznat a zacházet s ním tak, aby nás nebrzdil v našich cílech a nekomplikoval nám mezilidské vztahy.
 3. Z kurzu budete odcházet s malým manuálem „jak zkrotit vnitřního kritika“ (a po kurzu získáte další materiály na svůj e-mail).

Co se tedy naučíte?

 • rozeznat vašeho vnitřního kritika
 • pochopit, odkud se vzal a jaký má vliv na váš život
 • způsoby, jak s ním pracovat a mít jej pod kontrolou

Proč přijít právě k nám?

Vycházíme z poznatků psychologie, NLP (neurolingvistického programování) a vedeme kurzy zážitkovou formou. Jsme nadšené mentorky s bohatými zkušenostmi v oblasti práce s lidmi. Potkaly jsme se v r. 2010 na hradě Hartenberg, kde jsme společně vedly mezinárodní dobrovolnický projekt tzv. workcamp a od té doby spolupracujeme. A co děláme teď?

Adéla Rudá je psycholožka, gestalt koučka a psychoterapeutka, Irena Pajerová připravuje lektory mezinárodních školení a pomáhá budoucím lídrům najít svoji motivaci a silné stránky.

Pro koho je kurz určený?

Kurz je pro všechny, kteří chtějí aktivně poznávat sami sebe i ostatní. Hodí se především těm, kteří si na sebe kladou vysoké nároky a/ nebo pracují s lidmi, a chtějí získat větší jistotu v sebe sama.

Doprovodné fotky

 • 43x67qastyb-dsc-0813.jpg
 • 7whhbcmzeey-dsc-0814.jpg
 • 7w8ed6yyuf6-dsc-0815.jpg
 • 898nuwczl0g-dsc-1245.jpg
 • 83e4jjkkckh-dsc-1243.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.