Jak zkrotit vnitřního kritika

2p4m1gsqf1q-foto-1-miguel-bruna-503098-unsplash-2.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 12 spokojených účastníků.

Všichni známe vnitřní hlas, který nás samotné někdy chválí, jindy kritizuje, někdy nám dodává odvahu a jindy naše sebevědomí podkopává. Co dělat, když se z našeho vnitřního pomocníka stane věčný kritik, který nás sráží a brání nám v životní cestě?

Během kurzu se podíváme na to, kde se v nás vnitřní kritik bere, čím ho můžeme nevědomě posilovat, ale především, jak jej postupně umlčet a vzít mu moc nad naším životem.

O čem konkrétně je kurz?

  1. Nejdříve představíme koncept vnitřního kritika a jeho souvislost s naší sebehodnotou. Budeme prozkoumávat, odkud se vzala naše představa o nás samých, v čem si věříme a jsme dobří, ale především jaká jsou naše slabá místa, za co se nejčastěji kritizujeme. Budeme hledat, jakou mají naše slabá místa historii, kdo nás v minulosti kritizoval a kdo nás kritizuje teď, jak moc je tato kritika oprávněná?
  2. Vyzkoušíme si různé techniky, jak vnitřního kritika poznat a zacházet s ním tak, aby nás nebrzdil v našich cílech a nekomplikoval nám mezilidské vztahy.
  3. Z kurzu budete odcházet s malým manuálem „jak zkrotit vnitřního kritika“ (a po kurzu získáte další materiály na svůj e-mail).

Co se tedy naučíte?

  • rozeznat vašeho vnitřního kritika
  • pochopit, odkud se vzal a jaký má vliv na váš život
  • způsoby, jak s ním pracovat a mít jej pod kontrolou

Proč přijít právě k nám?

Vycházíme z poznatků psychologie, NLP (neurolingvistického programování) a vedeme kurzy zážitkovou formou. Jsme nadšené mentorky s bohatými zkušenostmi v oblasti práce s lidmi. Potkaly jsme se v r. 2010 na hradě Hartenberg, kde jsme společně vedly mezinárodní dobrovolnický projekt tzv. workcamp a od té doby spolupracujeme. A co děláme teď?

Adéla Rudá je psycholožka, gestalt koučka a psychoterapeutka, Irena Pajerová připravuje lektory mezinárodních školení a pomáhá budoucím lídrům najít svoji motivaci a silné stránky.

Pro koho je kurz určený?

Kurz je pro všechny, kteří chtějí aktivně poznávat sami sebe i ostatní. Hodí se především těm, kteří si na sebe kladou vysoké nároky a/ nebo pracují s lidmi, a chtějí získat větší jistotu v sebe sama.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.