Začínám učit češtinu pro cizince

12k3z67npcxflfr-irena-pajerova-kolecko.jpeg

Irena Pajerová

Jsem lektorka jazyků a jazyková mentorka s 20letou praxí. Založila jsem projekt Rozmluvme se, protože chci dát každému dítěti, studentovi, pracujícímu, rodiči Více o lektorovi »

12k3z67npcxflfr-irena-pajerova-kolecko.jpeg

Irena Pajerová

Jsem lektorka jazyků a jazyková mentorka s 20letou praxí. Založila jsem projekt Rozmluvme se, protože chci dát každému dítěti, studentovi, pracujícímu, rodiči Více o lektorovi »

98feqsp2enln7ml-children-gc81c7440e-640.jpeg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 19 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Individuální konzultace trvá cca hodinu a je zaměřena podle potřeb konzultanta. Po přihlášení si domluvíme podrobnosti e-mailem, co nejvíce potřebujete.

V únoru se proměnil svět - kvůli válce na Ukrajině tisíce lidí opustilo svůj domov. Ten dočasný nebo někteří už i trvalý našli cizinci i v Česku, a mnozí se chtějí tedy naučit aspoň základy češtiny. Kromě nich do Česka každoročně přibydou tisíce dalších expatů, sezónních pracovníků i dětí, kteří k orientaci v českém prostředí potřebují alespoň základy našeho mateřského jazyka. Lektorek a lektorů češtiny stále není dost, chystáte se být jednou/ jedním z nich?

O čem je kurz?

1. Základy výuky češtiny pro cizince-začátečníky prakticky - probereme základní témata hezky od začátku, tj. jak si jednoduše otestovat studenty a studentky ještě před výukou/ na první lekci, jak si udělat strukturu, jaké vybrat učebnice, co studenty*ky učit a jak výuku celkově připravit, aby to nezabralo spoustu času.

2. Základy výuky češtiny pro cizince z lektorského pohledu - projdeme společně základní věci, jak učit dospělé i děti, jak 1-1 nebo skupiny, jak využít poznatky z psychologie a neurovědy k efektivnímu učení, jak učit od začátku jen v češtině nebo kdy využít společný jazyk i jak studenty*ky motivovat.

3. Jak připravit první lekci češtiny- uděláme si společně základní plán i cíl na vaši první hodinu, získáte tipy na online aplikace a nástroje a prodiskutujeme časté problémy.

4. Prostor na individuální i skupinové dotazy - po skončení kurzu jsem k dispozici ještě další cca půlhodinu a můžeme probrat společně, co potřebujete, a co se jinam nevešlo.

Kurz funguje podobně jako řidičák - nastudujete si teorii (z praxe a připravenou na míru), něco málo si rovnou vyzkoušíte (budeme online rovnou některé aplikace zkoušet), probereme praktickou výbavu (materiály, učebnice, lektorské přístupy) a další nezbytnosti. Po absolvování kurzu tedy budete mít základy i představu o tom, jak se do výuky češtiny pustit, hurá na to! :)

Kdo jsem já, že si troufám učit tento kurz?

Jsem dlouholetou lektorkou češtiny pro cizince a angličtiny pro Čechy a Češky. Sama se domluvím několika jazyky, další se nadšeně učím a lektorování propojuju s aplikovanou psychologií, neurovědou, NLP a soft skills, učení zážitkem, koučinkem. Ráda se o svoje zkušenosti z lektorské praxe podělím s vámi, co začínáte, abyste měli rychlejší a lehčí start. Na jaře jsme s kolegyněmi vytvořily úspěšný webinář Jak učit (nejen) Ukrajince česky a založily podpůrnou skupinu Začínám učit češtinu pro cizince, kam se také můžete přidat.

Pro koho je kurz?

  • Především pro ty z vás, co ještě češtinu pro cizince nelektorujete a chystáte se.
  • Nebo už začínáte, ale chybí vám ucelené základy, jak na to.
  • Vítáme i lektorky a lektory jiných jazyků, kteří uvažují o tom začít učit češtinu pro cizince.
  • Kurz je určený pro Čechy a Češky (tedy čeština je váš mateřský jazyk).

Individuální termín - pokud vám skupinové kurzy nevyhovují, termín je obsazen anebo se chcete soustředit jeden na jednoho: přihlaste se na individuální termín a pořešíme přesně to, co potřebujete.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.