Jak se zbavit strachu mluvit cizím jazykem – praktický workshop

3ygmp4d3qgy-zdravim-z-plaze.jpg

Ivana Zbubnová

Miluju poznávání, cestování a jazyky. Jsem introvert, a často jsem zápasila se strachem se projevit, například u cizích jazyků - i když jsem se je naučila dobře Více o lektorovi »

3ygmp4d3qgy-zdravim-z-plaze.jpg

Ivana Zbubnová

Miluju poznávání, cestování a jazyky. Jsem introvert, a často jsem zápasila se strachem se projevit, například u cizích jazyků - i když jsem se je naučila dobře Více o lektorovi »

81ruvkz0vuq-img-6625.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Zasekli jste se v jazycích? Hledáte každou radu, zkoušíte každou novou metodu, přístup, kupujete jazykové učebnice ve velkém, měníte kurzy a lektory, jazyk se opravdu učíte a stále nic – nemluvíte?

Nebo, pokud už promluvit musíte, jste sevřeni strachem a hrůzou?


Bojíte se zvednout telefon, když volá zahraniční partner? Na večírku, kde se mluví anglicky ani nemuknete, i když jazyk vlastně umíte?

Neuvěřitelně vás štvou všichni ti rozesmátí pohodoví lidé, co mluví cizím jazykem jakoby nic, a vy to nedokážete, přestože vidíte, že vaše znalosti jazyka jsou vlastně lepší než jejich?

Vyhýbáte se používání cizího jazyka jak to jen jde, a když už mluvíte, cítíte se příšerně?

Proč vlastně? A co s tím?

A hlavně: CHCETE UŽ TOHO KONEČNĚ NECHAT, ZAHODIT STRACH A ZAČÍT MLUVIT?

PAK JE TENTO KURZ PRO VÁS!

Podíváme se na to spolu. Odhalíte, kde je zakopaný pes, tedy kde je jádro problému.

ALE NEJEN TO. Co je mnohem důležitější - společně najdeme vaši osobní cestu k úspěchu v cizích jazycích. Ukážu vám metodu, která OPRAVDU funguje. A PRAKTICKY JI ZAČNEME POUŽÍVAT PŘÍMO NA MÍSTĚ.

Je jedno, jaký cizí jazyk se učíte.

Je jedno, jak dlouho se se svým strachem z jazyků už potýkáte.

 A dokonce je i jedno, jaká je vaše úroveň znalosti jazyka, tedy jak jste pokročilí.

Rozmluvíte se, a to přímo na kurzu! Překonáte zábrany a přijdete na to, jak si jazyk užívat. Najdete tu správnou ingredienci, to správné koření, aby vám tato medecína chutnala.:-)

Možná získáte i parťáka na jazyky.

Nebudeme si říkat odborně znějící rady a komplikované vědecky nazývané metody. Ty jste už pravděpodobně vyzkoušeli, s nulovým výsledkem.

Půjdem na to úplně jinak. Jednoduše, logicky a systematicky. A budou se dít věci.

Jsem zastánce jednoduchosti a selského rozumu. Hravosti a pohody. A praxe. A hlavně výsledků! Mé krédo zní „Neděláme z toho vědu, prostě mluvíme!“

A přesně to budeme na kurzu dělat.

Mluvit cizím jazykem totiž dokáže každý. I vy.

DŮLEŽITÉ: Nejde o teoretickou přednášku, při které jen kýváte hlavou ano, ano, souhlasím, tak to je. Nespokojíme se s tím, že si řekneme všechny důvody, proč tyto strachy a potíže máme, a pak si je zas sbalíme a půjdeme domů. To rozhodně ne!  Na tomto workshopu se bude opravdu pracovat.

PŘEDSTAVÍM VÁM VELMI PRAKTICKOU METODU, KTEROU JSEM DALA DOHROMADY, KDYŽ JSEM SE TOPILA V PODOBNÝCH POTÍŽÍCH.

Co budeme potřebovat:

  • psací potřeby  a malé zrcátko
  • nějaký text ve vašem cizím jazyce, např. knihu, propagační leták, časopis
  • Nejdůležitější je mobil nebo jiný přístroj s možností nahrávání, a sluchátka.

Možná si říkáte, proč byste měli jít na problémy s jazyky právě za mnou?

Napíšu vám něco o sobě. Takové přiznání.

Před lety jsem byla v podobné situaci. Přesto, že jsem měla úspěšně složené státní zkoušky z angličtiny a poté ještě Cambridgské zkoušky, měla jsem obrovské zábrany mluvit. Bála jsem se, že udělám chybu, že se ztrapním, že nebudu vědět… Znáte to. Dokonce jsem odmítla mluvit s rodinou ve které pobývala má dcera v Americe a vymluvila se na technický problém…au au au….

Co se stalo, že jsem to překonala? Že nejen mluvím anglicky, ale i rusky, španělsky, částečně francouzsky a učím se katalánsky? Co to změnilo?

Naskytla se mi možnost vystudovat koučink v angličtině, na QS Coaching Academy v Las Vegas, formou internetového kurzu naživo. Koučink mě vždycky lákal, a tak jsem do toho šla. Dvouleté intenzivní studium bylo pro mě obrovskou školou, ale jinak, než jsem si myslela. Zatímco mí spolužáci se učili „jen“ koučovat, já jsem v průběhu studia pochopila navíc obecné principy, které se dají použít nejen na životní koučink, ale i na jazyky. Neuvěřitelně mě to posunulo, a zbavilo obrovské tíhy. Certifikace byla podmíněna 80 odkoučovanými hodinami, účastí na každotýdenních pracovních on-line schůzkách, a aktivním zapojením do týdenních on-line přednášek naživo. V životě jsem si tolik nemákla. Tak náročná nebyla ani vysoká škola. Ale stálo to za to!

Celý život se vlastně točím kolem jazyků, a učila jsem už veškeré věkové skupiny od prťousků po devadesátileté seniory. Vím, s čím se lidé potýkají.
Také hodně cestuju, a v současné době větší část roku žiju v zahraničí. Po příjezdu jsem se rychle musela učit nový jazyk, a učila jsem ho, ač začátečník, i své děti. I to mě hodně naučilo.

A všude jsem se setkávala a setkávám s lidmi, kteří, ač umí, nemluví. Mají zábrany. Strach. A komplikují si tím život.

Těm, kteří s tím chtějí něco udělat, nabízím svoje zkušenosti a svou podporu. Nabízím svou vlastní metodu jak překonat strach z jazyků, prověřenou praxí.

Vím totiž, jaký je to rozdíl, když tu tíhu shodíte a prostě mluvíte. A je jedno, jestli jste už v jazyce perfektní nebo se ho teprve učíte a děláte chyby.

Umět jazyk, tedy používat ho, vám přináší obrovskou svobodu a nezávislost. Můžete se rozhodnout, co budete dělat, kde žít, s kým si povídat…

Kamarádka, která tráví každoročně dva měsíce ve Španělsku a po pěti letech si neuměla ani objednat pití v hospůdce, byla doslova nadšená, když jsem si ji jednou při společném posezení vzala do parády a ona začala jednoduše mluvit. „Nevěděla jsem jak to uchopit, měla jsem pocit, že to bude těžké.“ Ano, bylo to těžké, samozřejmě. Od té doby už totiž musela vždycky objednávat ona… :-D :-D

Ale vážně:

Říkáte si, tak dlouho se s tím trápím a najednou to má být hned, na lusknutí prstu, bez námahy, jen tak? To se mi nezdá.

Ano, máte pravdu, není to na lusknutí prstu. Ano, musíte opravdu něco udělat a něco překonat. Ano, musíte do toho jít naplno.


Ale stojí to za to. Nebudete už na to sami.

JÁ VÁM UKÁŽU JAK NA TO, KROK ZA KROKEM, V KLIDU, POMALU POSUNEME VAŠE HRANICE.

Rozšíříme vaši zónu pohodlí.  Dostanete přesný návod, procvičení, a všemožnou podporu. A pocit, že TO MŮŽETE DOKÁZAT I VY!

Nebojte se složitých komplikovaných metod. Používám metody jednoduché, ale zato velmi efektivní. Vzpomínáte? Neděláme z toho vědu, prostě mluvíme!

Tyto metody vám postupně vysvětlím a budeme je spolu procvičovat. Doma už budete přesně vědět jak na to.

Ještě přemýšlíte? Váháte? Pak si odpovězte na otázku:

Chcete už konečně odhodit ten svazující strach a získat všechny výhody toho, že dokážete cizím  jazykem mluvit, používat ho k vydělávání peněz nebo zábavě, a NAVÍC jako bonus  se cítit mnohem lépe, protože s odhozením strachu získáte ten úžasný pocit seběvědomí!

Chcete přestat utrácet čas a peníze na neustálé frustrující hledání způsobu jak na to, nebo raději absolvovat tento workshop a pak už jednou provždy vědět jak na to a konečně si oddechnout?

 

Pokud chcete opravdu navždy skoncovat se strachy  z cizích jazyků a užívat si výhod toho, že jimi mluvíte, pak se na vás těším na kurzu, kde se s vašimi strachy z jazyků jednou provždy rozloučíte!

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.