Evernote: elektronický archiv

3t7y392r6f2306m-img-3209.jpeg

Daniel Gamrot

Posledních deset let působím jako trenér osobní produktivity a konzultant využití moderních digitálních nástrojů ve firmách. Byl jsem také šéfredaktorem Mít vše Více o lektorovi »

8462490-evernote-splash.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 112 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Co je Evernote?

Evernote je výborný nástroj pro zachycení různých informací, které proplouvají vašim pracovním i osobním životem. Lze jej nainstalovat na téměř jakékoliv zařízení, ať už mobilní telefon, tablet nebo stolní počítač. Vše, co v ní zachytíte, může být automaticky synchronizováno mezi všemi zařízeními, které vlastníte. Je jednoduché tyto poznámky sdílet a tím podpořit spolupráci více lidí na projektu. 

Kurz "Evernote: elektronický archiv" vás naučí využívat tuto aplikaci pro efektivní organizaci pracovních i osobních záležitostí. Zjistíte, jak rychle a přehledně zpracovávat, třídit i vyhledávat informace, se kterými denně pracujete, využívat je kdekoliv, ať už jste u klienta, dopravním prostředku nebo doma u počítače.

Bude pro vás kurz přínosný?

  • Ano, chcete-li začít přehledně evidovat a vyhledávat informace, dokumenty a poznámky, se kterými denně pracujete.
  • Ano, pokud vás zajímá vše od základů až po pokročilé funkce, jejichž využívání není složité, víte-li, jak na to.
  • Ano, jestliže chcete-li mít své podklady k projektům a aktivitám neustále při ruce, ať jste kdekoliv.
  • Ano, ať jste začátečník nebo mírně pokročilý uživatel Evernote.

Na kurz navazuje Evernote: každý den a na maximum.

Než jsem poznal Evernote

Během posledních let jsem vedl poměrně dost projektů. Firemní, podnikatelské, dobrovolnické i osobní. K většině z projektů patřila vždy hromádka dokumentace - smlouvy, faktury, informace, zápisy ze schůzek, seznamy, úkoly... Tiskl jsem, třídil dokumenty, které mi chodily poštou a snažil se z těchto materiálů vytvořit systém, ve kterém se do budoucna vyznám. Hromádky rostly, složky se plnily a já zjišťoval, že s přibývajícím množstvím dokumentů, plnícími se zásuvkami a skříněmi ztrácím kontrolu nad přehledností a dostupností. A pak mi to docvaklo: "Co takhle začít skladovat tyto kilogramy informací v digitální podobě?" 

Můj život s Evernote

Po dvou dnech, kdy jsem zuřivě fotil, ořezával, třídil a popisoval veškeré své dokumenty, které jsem v papírové podobě posbíral doma i v kanceláři, jsem postavil svůj mobilní telefon vedle hromady dokumentů a vychutnával si ten rozdíl. Informace, které byly na hromadě vážící několik kilogramů, se nacházely rovněž v té malé mobilní krabičce. Nemohl jsem tomu uvěřit. Obrovská úleva! 

Po několika letech je Evernote jednoznačně nejvyužívanější aplikací, která za sebe nenašla za celou tu dobu žádnou náhradu (a že jsem jich zkoušel). Eviduji v ní přehledně veškeré mobilním telefonem skenované dokumenty, audio i textové poznámky, důležité soubory k projektům, e-maily, archivní materiály, nákupní seznamy, plány nebo články stažené z webu. Píšu v něm články i knihu. Vyhledávám během několika vteřin mezi tisíci poznámek tu správnou. U projektů, na kterých se podílí více lidí, je sdílím a umožňuji efektivní týmovou spolupráci. Využívám napojení na další aplikace. A co víc - mohu se spolehnout na to, že se k těmto informacím dostanu z webového prohlížeče, desktopové aplikace, tabletu i mobilu. Kdykoliv a kdekoliv. Nikdy je neztratím, nepoleju vodou a nezapomenu v kavárně. 

Jaká bude náplň kurzu

  1. Začátky s Evernote - vše od zřízení účtu, první instalace, získání obecného přehledu (poznámky, bloky, štítky, základy vyhledávání)
  2. Vytváření poznámek ve webovém, desktopovém i mobilním klientovi
  3. Tvorba netextového obsahu (audio, fotky, soubory) ve webovém, desktopovém i mobilním klientovi
  4. Pokročilá práce s poznámkami, bloky, štítky a vyhledáváním (vyhledávací dotazy, uložená vyhledávání)

Co si přinést s sebou

Určitě si vezměte notebook (Windows nebo OSX), případně můžete přibalit také tablet a mobilní telefon (Windows Phone, Android, iOS nebo Blackberry). Pokud to zvládnete, vytvořte si Evernote účet (zde) a nainstalujte si jej na každé z využívaných zařízení.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.