15dnrslmf0hxzn0-20200618-182304.jpeg

Petra Vodenková

Na Naučmese od 10. 6. 2019. Navštívil/a 1 kurz.

Přes 10 let se věnuji tvoření a návrhům jedlých přírodních zahrad s prvky permakultury a důrazem na plodící dřeviny a jedlé byliny. Od roku 2016 příležitostně přednáším v ekocentrech jak mít krásnou a plodící zahradu bez chemie. Mám starou zahradu 800m2 v Lysé n. L. a mladý pozemek 10500m2 na Kokořínsku s výsadbou 600 dřevin jedlého lesa. Přes 15 let spravuji své webové stránky prirodnizahrada.cz. Přírodu miluji od malička a tím jak zahradničíme můžeme přírodu podpořit (nebo naopak).

Pusťte přírodu na Vaši zahradu a nechte ji pracovat za vás, přijměte její bohatství vůní, barev, chutí a léčivé síly. Důvěřujte jí a využijte její inteligenci ve svůj prospěch.

Porozumět jak pracuje příroda a podporovat přírodní procesy nám ušetří spoustu práce a přinese spoustu radosti - mám teoretické znalosti, ale především spoustu zkušeností z vytvořených zahrad a svého pozemku. Mým cílem je tvořit design, který respektuje přírodní procesy a zároveň poskytuje hojnost ovoce, ořechů, léčivých a jedlých bylin nejen nám, ale i všem organismům a živočichům se kterými prostor sdílíme a díky nimž to celé funguje. 

Pro úplnost uvádím absolvované kurzy, ale za nejdůležitější pokládám hodiny strávené  výsadbami a pozorováním jak to funguje.

2006 - ekozahradní kurz u Jaroslava Svobody
2007 - roční kurz permakulturního designu, Bělá u Jevíčka
2010 - Mezinárodní konference "Děti a zahrady", Rakousko - Krems
2010 - Přirozené včelaření (Radomil Hradil)
2013 - Chov včel na divočině - praxe na včelnici (Václav Smolík)
2014 - Design jedlého lesa II. (J.Svoboda)
2015 - Výsadba hektarového tvrdého sadu - "Spirála" (J.Svoboda)
2016 - zakládání vysokých záhonů pro zeleninu na pozemcích J. Svobody
2017 - roční kurz poznávání a vaření z divokých jedlých rostlin (Mgr. Ivana Paukertová )                                        2021 - kurz přirozené včelaření (Jaroslav Bajko)                                                2021 - sklízení bambusů (K.Fisher Jedlý prales)

 

Petra

Kurzy na seznamu přání:

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?