Design vaší jedlé přírodní zahrady

5ztzrjnjemcov9n-foto-u-olivy.jpeg

Petra Vodenková

Téměř 15 let se věnuji tvoření a návrhům jedlých přírodních zahrad s prvky permakultury a důrazem na plodící dřeviny a jedlé byliny. Od roku 2016 příležitostně Více o lektorovi »

5ztzrjnjemcov9n-foto-u-olivy.jpeg

Petra Vodenková

Téměř 15 let se věnuji tvoření a návrhům jedlých přírodních zahrad s prvky permakultury a důrazem na plodící dřeviny a jedlé byliny. Od roku 2016 příležitostně Více o lektorovi »

8hygze3633z6l90-osazovaci-plan.jpeg
Vaše zahrada, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Dobrý design šetří prostor i čas

Máte zahradu, ale:

✅ nevíte jak využít nejlépe prostor

✅ rádi byste měli zahradu jinou než "klasickou okrasnou" 

✅ nechcete zahradě věnovat všechen volný čas

✅ cítíte že současný stav zahrady Vás neuspokojuje

✅ chcete aby zahrada plodila

✅ nechcete dřeviny kupovat a sázet bez konceptu

Kurz by měl být řešením na většinu "ale".

Můžeme pěstovat dřeviny a byliny, které jsou ozdobou zahrady a zároveň jsou plodící a léčivé. Mají více funkcí než pouze okrasnou. Naplánujeme si zahradu jako svoji "spižírnu i lékárnu". 

Přijedu na Vaši zahradu a společně ji prohlédneme. Zaměříme se na Vaše pěstované dřeviny a jejich stav, jednotlivá mikroklima zahrady, problémová místa, zdroje vody, kvalitu půdy, pohyb po zahradě, vnější vlivy. Popovídáme si o Vašich "zahradních přáních". 

Vizuálně i názorně - dle sezóny dám ochutnat - Vám představím především plodící, nenáročné dřeviny a byliny, které budou ozdobou Vaší zahrady i zpestřením jídelníčku. Navíc poskytnou úkryt a potravu spoustě živočichů. Pomohu Vám vybrat vhodné rostliny pro podmínky Vaší zahrady. 

Podle Vašich potřeb a znalostí Vám dám návod jak podporovat přírodní procesy na Vaší zahradě - půdní život, mykorhiza, mulčování, hospodaření s vodou, rostlinná patra a přirozená ochrana rostlin před škůdci, aby zahrada byla nízkoúdržbová.

Budu mít s sebou i fotografie plodících dřevin a jedlých bylin pro Vaši lepší představu. 

Kurz je ideální pro všechny zahradníky a milovníky přírody, kteří svoji zahradu chtějí využít SMYSLUPLNĚ. Porozumění jak příroda pracuje a podpora přírodních procesů Vám UŠETŘÍ spoustu práce

POKUD SE VÁM LÍBÍ MYŠLENKA JEDLÉ A NÍZKOÚDRŽBOVÉ ZAHRADY, KTERÁ SE SNAŽÍ BÝT CO NEJVÍCE V SOULADU S PŘÍRODOU I VAŠIMI PŘEDSTAVAMI, RÁDA VÁM POMOHU TAKOVOU ZAHRADU TVOŘIT.

(Náklady na cestu autem jsou počítány zvlášť. Nabídka kurzu platí pro Prahu, Praha Východ, Českolipsko, Mladoboleslavsko, Nymburk, Kolín, Mělník, Kutná Hora, Jičín.)

Mým cílem je tvořit design, který respektuje přírodní procesy a zároveň poskytuje hojnost ovoce, ořechů, léčivých a jedlých bylin po celou sezónu nejen nám, ale i všem organismům a živočichům, se kterými prostor sdílíme a díky nimž to celé funguje.

 

 

Víš, že Petra vede také tyto kurzy?

Víš, že Petra vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.