8rym4mkc419-petr.jpg

Petr Novák

Na Naučmese od 21. 2. 2013, vedl/a kurzy pro 3 381 účastníků. Navštívil/a 52 kurzů.

Baví mě učit se novým věcem, poznávat pozitivní lidi. Nabíjí mě to. Miluju dobrou, čerstvě namletou kávu, cestování a krajinářskou fotografii. Jen se tak vozím po vlnách, mám cestovku, dělám weby které fungují a plní svůj cíl, poznávam kultury prostřednictvím couchsurfingu, cestuji pomocí TravelHackingu, sportuju, žiju, píšu cestovatelskou bibli TravelBible pracuju a všeho se snažím užívat na maximum.

Převážně dělám internetové stránky a webovou grafiku. Od roku 2004 provozuju s kamarádem webové studio DaEnd.cz kde tvoříme webové stránky, které plní své cíle. To většinou znamená a že přívádí uživatele a konvertují je na zákazníky. Využíváme vlastní řešení, nebo opensource jako je WordPress, CMS Made Simple a v poslední době i Drupal.

Radost mi dělají maličkosti, hotové funkční projekty, spokojení klienti. Za menší životní zlom považuju okamžik, kdy se mi podařilo zhubnout 24kg v relativně krátké době kolem 4 měsíců.  

Od té doby mě baví hubnutí, testování a zkoušení různých postupů na sobě samém. Když jsem začínal, nevěřil jsem, že bych mohl výrazně zhubnout natož nakonec shodit přes 20kg. K úspěchu jsem nakonec potřeboval tři základní věci. Poznat lépe sám sebe a potřeby svého těla, nikdy to nevzdávat a hlavně mít informace, ty správné informace.V začátcích jsem jich měl opravdu málo a dělal spousty chyb.  Postupně, v průběhu několika let jsem prošel dietami, jojo efekty, zkoušel doplňky stravy, běhal. Chodil pravidělně do posilovny, cvičil doma, zničil si běháním kolena, následně je rehabilitoval a po celou dobu studoval a čerpal informace o hubnutí a zdravém životním stylu. Udělal jsem ze svého těla pokusného králíka. Nevzdával jsem to.

Nejdřív se mě kamarádi ptali proč to dělám. Spoustě z nich jsem byl pro smích a utahovali si ze mě.  Dneska se mě ptají jak jsem to dokázal a chtějí poradit. Proto nakonec vznikly stránky FitPlan.cz (mimo jiné na WordPressu) i nápad uspořádat jeden z mých kurzů na naučme se. 

Petr

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.