3l9xkc1r4sekc2n-tatanka-2397.jpeg

Taťána Rubášová

Na Naučmese od 13. 2. 2018, vedl/a kurzy pro 146 účastníků. Navštívil/a 3 kurzy.

K životu potřebuju příběhy a nakládanou zeleninu. Jsem bývalá redaktorka ČT s desetiletou praxí. Živím se tvorbou videí a píšu knížky. 

Mám vystudovanou scenáristiku a dramaturgii na FAMU, kde jsem začala režírovat krátké filmy. Mimo jiné jsem zvítězila v soutěžích s dokumentem Na Knížecí a s minutovou verzí Americké krásy

V České televizi jsem pracovala pět let v redakci ČT24, poté tři roky v redakci kultury. Od roku 2017 jsem na volné noze jako scenáristka, kameramanka a střihačka.

Spolupracovala jsem rok s Knihovnou Václava Havla, pro kterou jsem vytvářela videa, mimo jiné kampaň Číst Havla nebo vzdělávací sérii o lidských právech Každý může změnit svět. Externě točím reportáže pro Českou televizi, třeba pro magazín Gejzír.

Napsala jsem komiks Podivuhodná robotí expedice, který byl zařazen mezi Nejlepší knihy dětem 2015/2016. S ilustrátorem Jindřichem Janíčkem jsme taky vytvořili komiks Přicházíme v míru ve jménu lidstva. Připravuji příručku pro dospívající a pokračování robotů.

Baví mě vyprávění v jakékoliv podobě; číst jsem se naučila v pěti letech z televizního programu. Miluju svého psa Pratchetta, své blízké a psaní.

Nejhezčí pocit je pro mě zmizet v příběhu. Pokud to máte podobně, moc se těším, až se v něm potkáme. 

Taťána

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.