Webové lego? Drupal! III. - Jak na grafickou šablonu

7439460-pavel-ovesny-800-ctverec.jpg

Pavel Ovesný

Baví mě život na volné noze, pro který se snažím nadchnout i ostatní. Proto vzniknul můj první kurz Punkové podnikání, kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme... Více o lektorovi »

20131003-161953-drupal-lego.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz zaměřený speciálně na vytváření grafické šablony pro Drupal z dodaného grafického návrhu (ve formátu .psd). Během kurzu si představíme hlavní součásti drupalovské šablony, vysvětlíme si princip regionů a bloků a chytrý šablonovací systém Drupalu, který umožňuje prostřednictvím správně pojmenovaných šablon nastylovat odlišně jeden článek, sekci, stránky se stejným tagem a leccos jiného.

Vytvoříme si rychlý prototyp jedné šablony z připraveného designu a naznačíme postup u několika dalších typových případů.

Pro koho je kurz určený:

  •  absolventům předchozího kurzu 
  •  samoukům začátečníkům, kteří už Drupalu alespoň trochu  rozumnějí, a chtějí si rozšířit znalosti a pochopit některé  souvislosti (před setkáním vám ke studiu poskytnu projekt,  který jsme vytvořili na prvním kurzu)


Co je vhodné znát:

  •  základy Drupalu (naznačené u zmíněného kurzu Webové lego? Drupal!)
  •  pro pochopení vytvoření vlastního designu alespoň principy fungování a základní HTML/CSS tagy a vlastnosti. do nich můžete proniknout na mém dalším kurzu HTML/CSS pro nepolíbené

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.