2976600-pulpamen.jpg

Pavlína Veselá

Na Naučmese od 16. 12. 2015, vedl/a kurzy pro 10 účastníků. Navštívil/a 7 kurzů.

Zapálená amatérská kuchařka, která se rozhodla opustit kancelář a živit se vařením zavařenin a organizováním kurzů vaření.  To jsem já, Pavlína,  výrobkyně zavařenin, lektorka kurzů vaření, tvůrkyně cateringu, cestovatelka, (trochu)blogerka, ale hlavně nadšená holka, která neustále vymýšlí nové nápady a má trochu hlavu v oblacích, miluje svoji práci a lidi, kteří mají co říct.

Jak jsem k tomu, kdo jsem teď, došla?

Moje dosavadní cesta životem je prosta velkých rozcestníků, mé kroky jsou ovládány spíše intuicí a nadšením pro věc.

Vystudovala jsem obor podnikání a administrativa na České zemědělské univerzitě. Studium mi nedělalo větší problémy, ale zapálený student jsem rozhodně nebyla. Po půlročním studijním pobytu ve švýcarském Bernu jsem ještě víc chtěla už zužitkovávat své poznatky ve skutečném životě, nejen ve školním vakuu. Když jsem dokončila titul inženýr, o moc moudřejší v tom, co bych chtěla dělat, jsem se necítila. Nepohrdla jsem tedy prací účetní na poloviční úvazek a ve zbývajícím čase jsem začala připravovat, rozvíjet a zhmotňovat svůj vlastní podnikatelský záměr. 

Začala jsem vařit čatný, omáčky, hořčice, džemy a pesta. Když se mě dnes zeptáte, jak vystudovanou ekonomku napadlo živit se výrobou zavařenin, nedokáži odpovědět než, že "to přišlo tak nějak samo". 

Během studijních let jsem léto trávila nejraději na cestách nebo dobrovolničením v zahraničí. Touha po větší cestě ve mě zrála dlouho. Ráda sním a maluju si věci v hlavě, ale zároveň jsem z těch, kteří u toho neskončí, ale snaží se své plány a touhy realizovat. Po roce práce jsme se s mužem vydali na 4,5 měsíce poznávat jihovýchodní Asii a Japonsko.

A to mě dovedlo až sem. Nabyté zkušenosti a znalosti z cest vám chci předávat nejen na svých kurzech vaření, ale i na kurzu zaměřeném na cestování s batohem a menším rozpočtem.

Ve svém volném čase vařím, jím, o vaření čtu a koukám na videa (dalo by se říci, že se neustále vzdělávám), jezdím na kole, hraju squash, chodím na výlety a trávím čas s přáteli a rodinou, ideálně v doprovodu dobrého jídla a pití.

 

 

Těším se na setkání s vámi!

Pavlína

Pavlína

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.